UYARI
İnternette gezmek için Internet Explorer 7 kullanıyorsunuz, sitemizi ve diğer siteleri daha iyi görüntüleyebilmek için tarayıcınızın güncel bir sürümüne geçmenizi tavsiye ediyoruz!
Internet Explorer'ın daha güncel sürümünü yüklemek için buraya ya da Google Chrome yüklemek için buraya tıklayın.
Google+
14.10.2014 14:45:28

Malatya'da stadın yeri park olacak

MALATYA Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun önceki gün kentte yaptığı açılışlar ve tura elinde dosyayla eşlik etti. Vahap Munyar
+ A -
-Battalgazi Belediyesi TOKİ müşterek projeleri. Davutoğlu, kendisine eşlik eden Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, partinin Malatya milletvekilleri Mücahit Fındıklı, Cemal Akın, Mustafa Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile birlikte Vali Süleyman Kamçı ‘dan kent hakkında brifing aldı.

AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, toplantıda Battalgazi Belediye Başkanı ‘nın verdiği dosyayı açıp, söz istedi:
- Malatya Şehir Stadyumu, İnönü Üniversitesi’nin tahsis ettiği alana taşınacak. Mevcut stadın yerini devralan TOKİ, yenisini yaptırıyor. Mevcut stadyumun yerinin yeşil hat ilan edilmesini istiyoruz. Bunun üzerine Gürkan toplantıya çağrıldı:
- Mevcut stadın yanısıra DSİ, sanat okulu ve kız lisesinin yerinin de “yeşil hat”ta dahil edilmesini bekliyoruz. Mevcut Hürriyet Parkı ‘nı bu alanla birleştirip kentimize 200 dönümlük şehir parkı kazandıracağız. Davutoğlu, ilk oluru TOKİ Başkanı Ergün Turan’ın da katıldığı toplantıda verdi. Vali Kamçı ‘nın, mülkü büyük ortakları arasında Başdemir Ailesi, Erman Ilıcak ve Kavuk Ailesi ‘nin bulunduğu Malatya Girişim Grubu ‘na ait DoubleTree by Hilton ‘da düzenlediği yemekte de resmen duyurdu:
- Mevcut stadyumun yeri “yeşil hat”ta dahil edilecek. Başbakan, işadamları ve sivil toplum temsilcilerinin bulunduğu salondan yükselen alkışla birlikte bir talebe daha yeşil ışık yaktı:

- Malatya ‘nın şehir hastanesinin resmi açılışını bugün yaptık. Battalgazi tarafına da bir hastaneyi programa alıyoruz. Önceki akşam İstanbul ‘a dönmek üzere havalimanına ulaştığımızda, aracı konvoyda kazaya karışan AK Parti Genel Başkan Danışmanı Hüseyin Çelik ‘le karşılaştık. Çelik ‘e geçmiş olsun dilekleri sonrasında Çalık Holding ‘in patronu Ahmet Çalık, Malatyalı İşadamları Derneği (MİAD) Başkanı Yunus Akdaş, Nuryıldız ‘ın patronu Şahin Nalbant, Malatya Eğitim Vakfı (MEV) Yönetim Kurulu Üyesi Şaban Taçyıldız, Malatya Temsilcisi Necdet Narin ve lojistik şirketi sahibi Şenol Erdoğan, Battalgazi Belediye Başkanı ‘na döndü: - Günün kazananı oldunuz. Hem şehir parkı için alana, hem de hastane talebinize onay çıktı. Ardından beklentiler dile geldi: - Aman şehir parkında ticari alanlar olmasın. Gürkan, hayalini paylaştı:

- Malatya, New York ‘taki Central Park gibi bir alan kazanacak. Hükümet, Gezi Parkı direnişiyle başlayan, İstanbul ‘a 3 ‘üncü havalimanı, 3 ‘üncü Köprü ile zirveye çıkan “yeşil düşmanı” algısını Malatya ‘dakine benzer adımlarla silebilir mi

12 yılda 9 milyar liralık yatırım yaptık
MALATYA Girişim Grubu Başkanı Adnan Başdemir ve abisi Mustafa Başdemir, kentin 3 ‘üncü 5 yıldızlı oteli DoubleTree by Hilton ‘un resmi açılışı sayılan Başbakan Ahmet Davutoğlu ‘nun onuruna düzenlenen buluşmaya Milli Eğitim eski bakanı Ömer Dinçer, Abdullah Tivnikli, Turan Tuna, Fehmi Çetinkaya, Namık Ziyal, İlhan Şahintürk, Nurettin Yaşar ‘ın da aralarında bulunduğu bazı dostlarını da davet etti. Davutoğlu, o gün açtığı 44 projenin bedelini paylaştı:

- 44 proje 285 milyon liraya tamamlandı. 12 yılda Malatya ‘ya 9 milyar liralık yatırım yaptık. Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, fırsatı yakalayıp Başbakan ‘a dosya sundu:

- Kuzey çevre yolu bitsin, hızlı tren bize de gelsin.

Yeni stadyum bitecek mi
İNÖNÜ Üniversitesi Rektörü Prof. Cemil Çelik, kampusün yanıbaşında inşaatı süren yeni şehir stadyumunu işaret etti: - Bu alanın Malatya Şehir Stadyumu ‘na tahsis edilmesi kararını 7 yıl önce göreve geldiğim ilk günlerde imzaladım. İnşaatı hâlâ sürüyor. Gecikmeyi TOKi Başkanı Ergün Turan ‘a sordum:

- İşi üstlenen müteahhit, yurtdışındaki büyük projeler nedeniyle biraz sorun yaşamış. Zaman kazanmak adına iflas ertelemesi istemiş ama projeyi tamamlayacak.