UYARI
İnternette gezmek için Internet Explorer 7 kullanıyorsunuz, sitemizi ve diğer siteleri daha iyi görüntüleyebilmek için tarayıcınızın güncel bir sürümüne geçmenizi tavsiye ediyoruz!
Internet Explorer'ın daha güncel sürümünü yüklemek için buraya ya da Google Chrome yüklemek için buraya tıklayın.
Google+

Üçüncü havalimanı bölgesinden son arsa fiyatları!

İstanbul'un üçüncü havalimanının sınırları açıklandıktan sonra bölgedeki hareket artmaya başladı. Arazi fiyatları son bir yılda yüzde 83 oranında yükseldi. hurriyetemlak.com 30.7.2013 11:32:57
+ A -
2016 yılının kış aylarında ilk etabının hizmete gireceği İstanbul'un üçüncü havalimanı; Karadeniz sahiline ve Terkos gölüne yakın, Arnavutköy-Göktürk-Çatalca kavşağında yaşama geçirilecek. Tüm bölümleri açıldığında dünyanın en büyük havalimanlarından biri olacak. Cengiz-Kolin-Limak-Kalyon-Mapa OGG (Ortak Girişim Grubu)'nun inşa edeceği havalimanı özellikle Arnavutköy'deki arazi fiyatlarını katlamaya devam ediyor. 

Hurriyetemlak.com tarafından hazırlanan Emlak Endeksi'ne göre geçtiğimiz yıl aynı dönemde Arnavutköy'de bulunan arazilerin metrekare fiyatı ortalama 90 liraydı. Haziran 2013 itibariyle ise ortalama fiyat yüzde 83 artarak 165 liraya ulaştı. Arnavutköy genelinde 12 aylık ortalama metrekare fiyatı ise 123 TL.