UYARI
İnternette gezmek için Internet Explorer 7 kullanıyorsunuz, sitemizi ve diğer siteleri daha iyi görüntüleyebilmek için tarayıcınızın güncel bir sürümüne geçmenizi tavsiye ediyoruz!
Internet Explorer'ın daha güncel sürümünü yüklemek için buraya ya da Google Chrome yüklemek için buraya tıklayın.
Google+

TGM Trend Gayrimenkul'den "Çözüm Merkezi" konsepti

Aydın Holding, TGM Trend Gayrimenkul adıyla yeni bir emlak zinciri kurdu. Hakan Erilkun’u Genel Müdür olarak transfer eden TGM Trend Gayrimenkul, basınla ilk buluşmasını gerçekleştirdi hurriyetemlak.com 18.5.2017 09:48:51
+ A -
TGM Trend Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Aydın’ın da katıldığı toplantıda Türkiye’de gayrimenkul sektörünün yalnızca alım-satım ve kiralamada aracılık hizmeti sunmakla yetindiğini belirterek ‘Gayrimenkul Çözüm Merkezi’ konseptiyle hizmet veren ilk ve tek franchise zinciri olduklarını söyledi. 

Ticari alan açığı var
TGM Trend Gayrimenkul Genel Müdürü Hakan Erilkun da geçtiğimiz yıl Türkiye’de 1 milyon 289 bin adet konut satıldığını 2017 sonunda ise bu rakamın 1 milyon 450 bin olacağını vurgulayarak buradaki ticari gayrimenkullere dikkat çekiyor” 2016 İtibarıyla Aktif Kiralanabilir Ticari Alan 11 milyon 84 bin metrekare, inşası devam eden ticari alan 2 milyon 746 bin metrekare, 2019 yılında elde edilecek toplam ticari alan ise 13 milyon 930 bin metrekare büyüklüğünde. İstanbul’da lojistik depolamada alan açığı olduğundan 2019’da elde edilecek bu ticari alanlar bile yetmeyebilir. Çünkü İstanbul içindeki sanayi tesislerinin Gebze, Çorlu, Kapaklı, Kurtköy ve Çerkezköy gibi yerlere kayması söz konusu.

Gayrimenkul çözüm merkezi
Türkiye’de klasik emlakçılık kalıplarına son vererek emlakçılığın kapsamını yeniden oluşturmak amacıyla TGM Trend Gayrimenkul markasıyla yoluna devam etme kararı alan TGM Trend Gayrimenkul Genel Müdürü Hakan Erilkun; müşterilerin emlağa ilişkin tüm ihtiyaçlarına tek noktadan yanıt verebilme özelliğine sahip ‘Gayrimenkul Çözüm Merkezi’ konseptini hazırladıklarını söyledi. Hakan Erilkun yeni konsept ile ilgili şunları söyledi: “müşterilerin sigortadan altyapı hizmetlerine, kredi kullanımından fatura ödemelerine varıncaya değin tüm ihtiyaçlarına tek noktadan yanıt verebilme özelliğimiz var. Hem de tüm bu ihtiyaçları Anadolu’dan çıkan ve Türkiye’nin dört bir yayına dağılan Konya merkezli Aydın Holding yapısı içindeki şirketler grubu kanalıyla ve uzman ekipleriyle hiçbir hizmeti outsource etmeden veriyoruz. Bu şu an Türkiye’de mümkün olmayan bir hizmet şekli. Bu nedenle girişimci adaylarını Emlakçı değil Gayrimenkul Çözüm Merkezi olmaya çağırıyoruz.”

9 bayii açılışı yapıldı
TGM Trend Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Aydın bugüne kadar franchise başvurularında yoğun ilgiyle karşılaştıklarını belirterek şunları söyledi: “Bu yoğun ilgi karşısında 9 adet bayimizle çok hızlı bir başlangıç yaptık. Birkaç ay içerisinde İstanbul Ümraniye Şerifali, İstanbul Arnavutköy, Hadımköy, İzmir Gaziemir, Eskişehir, Aydın Efeler, Konya Selçuklu, İzmir Karşıyaka ve Kıbrıs Girne bölgelerinde bulunan bayilerimizin açılışlarını yaptık.”

Tadilat, dekorasyon ve nakliye hizmeti
TGM Trend Gayrimenkul Genel Müdürü Hakan Erilkun; mesleğin olağan klasik kalıpları ile değil olması gereken ve hatta batı standartlarının da ötesinde çağdaş bir konseptle icra etmek amacıyla sektöre girdiklerini hatırlatarak, müşterinin gayrimenkulle ilgili tek çözüm merkezi olacağını söyledi. Hakan Erilkun, yıl sonuna kadar 25 Bayi sayısına ulaşmayı hedeflediklerini belirterek öncelikli illerin İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Gaziantep, Samsun ve Kahramanmaraş olduğunu söyledi. TGM Trend Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Aydın da tamamlayıcı hizmetler arasına yakın zamanda tadilat ve dekorasyon ile nakliye hizmetini de sokacaklarının haberini verdi.