Ziyaretçilerimize daha iyi hizmet verebilmek için Çerez (Cookie) kullanıyoruz. Daha Fazla Bilgi

Ünal Akpınar A.Ş

Ünal Akpınar A.Ş

1967’de inşaat sektöründe faaliyet vermesi amacıyla kurulan Ünal Akpınar İnşaat zaman içerisinde farklı sektörlerde de çalışmalar sürdürürken 2001 itibariyle bu faaliyetlerini tek çatı altında topladı. Şimdilerde inşaat, gayrimenkul ve turizm sektörünün güçlü aktörlerinden biri olan firma, endüstriyel tesisler, üniversite binaları, ticari ve konut binaları, sağlık tesisi, otel ve tatil köyü gibi turizm kompleksi projeleri, otoyol, viyadük, köprü, baraj, derivasyon, sulama ve karayolu tünelleri ile iletim kanalları ve sulama sistemleri, hidroelektrik santrali gibi altyapı projelerini inşa ediyor.

İnşaat sektörünün yanı sıra kendi bünyesinde inşaatlarını tamamlamış olduğu turizm komplekslerini ve ortağı olduğu hastaneyi de işleten Ünal Akpınar İnşaat, FQC ve Nissert sertifikalı bir firma olma özelliği taşıyor.

Ünal Akpınar İnşaat alt yapı projeleri

Ünal Akpınar İnşaat’ın tamamlanan alt yapı projeleri arasında Alüminyum Tesisleri Kırmızı Çamur Barajı, Konya Ilgın Atlantı Sulaması İnşaatı, Develi Ovası Sulaması Çalbalma Boşaltım Tüneli İnşaatı, Meydan Bozdağ Demiryolu Tünel İnşaatı, Batı Raman’da “Batman” 19 Adet ve Softek 2,3 “Gercüş” Lokasyon ve Yol İnşaatı, TKI Genel Müdürlük Kazı İşleri, TKI Pano Dekapajı, T36, T39, T44 Su Depoları Ve P16 Pompa İstasyonu, 3. Bölge (Kırıkkale) Global Telefon Şebekesi, ŞanlıUrfa Tüneli ve Tesisleri İkmal İnşaatı, analizasyon Arıtma Tesisi, Sunrise Park Resort & SPA, Van Tatvan Yolundaki Kuskunkıran Karayolu Tüneli ve Yaklaşım Yolları Yapımı, Kirazlıköprü Barajı Ve HES Tesisleri, Zamantı Regülatörü ve Derivasyon Tüneli İnşaatı, Beylerbeyi ‐ Küçüksu Atıksu Tüneli İkmal İnşaatı ve Avrupa 1.Bölge 2012 Yılı 1.Kısım Tünel İnşaatı bulunuyor.

Ünal Akpınar İnşaat üst yapı projeleri

Ünal Akpınar İnşaat’ın tamamlanan üst yapı projeleri arasında Hacettepe Üniversitesi Anfi Ve Öğrenci Yurtları S 6-10, 3-4 Blokları İnşaatı, Et Tavuk Kombinası ve İşleme Tesisleri, Tümosan Traktör ve Traktör Motor Fabrikası 1. Kısım İnşaatı, TKI Genel Müdürlük Binası İnşaatı, Sunrise Resort Hotel, Sunrise Queen Hotel, HRS Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi, Akkent Konutları I. Etap İnşaatı, Starlight Resort Hotel, Akkent Konutları III. Etap İnşaatı, Akkent Konutları II. Etap İnşaatı, Akkent Konutları IV. Etap İnşaatı ve Akkent Konutları V. Etap İnşaatı bulunurken, Akkent Konutları VI. Etap İnşaatı, Ankara İş Merkezi ve Zliten Bölge Hastanesi Renovasyon projesi firmanın devam eden projeleri arasında yer alıyor.

3
Teslim Edilen Proje Sayısı
1967
Kuruluş Tarihi
2
Mevcut Proje Sayısı