Ziyaretçilerimize daha iyi hizmet verebilmek için Çerez (Cookie) kullanıyoruz. Daha Fazla Bilgi

Metrolife Sancaktepe

İnceleme Metrolife Sancaktepe

Abdurrahmangazi Mah. Asır Cad. No: 32-34 Sancaktepe/İstanbul
Brüt m² Fiyatı 5.678 TL/m²'den

Konum
3

Altyapı
4

Ulaşım
4

İnşaat firmasının tari̇hi̇
5

Konut projesi ile İletişim kurun Metrolife Sancaktepe

Metrolife Sancaktepe
Sahra Erkaya
Creative Content Specialist

Metrolife Sancaktepe

:

Metro’ya komşu proje

Metrolife projesi adını aldığı metronun hemen yanı başında inşa ediliyor.

Konum

Metrolife projesi, yeni konut projelerinin çoğunlukta olduğu bir bölge olan Sancaktepe’de inşa ediliyor. Son dönemlerde ev alma oranlarının yükseldiği bölge, İstanbul’un gelişen semtlerinden bir tanesi. Yapılan metro çalışmaları, markalı konut projelerinin artması ve trafik açısından daha rahat bir konum olması Sancaktepe’yi tercih edilebilir kılıyor.

Metrolife’te tam da Sancaktepe’nin en işlek noktalarından birinde. Belediye’nin ve yanı yapılan metro hattının hemen yanı başında olması projeyi konum açısından avantajlı kılıyor. Projenin bulunduğu mahalle ise Abdurrahman Gazi Mahallesi.

Metrolife projesi, İstanbul’un gelişen semtlerinden biri olan Sancaktepe’de bulunuyor. Bölgede markalı konut projeleri oldukça fazla ve artmaya da devam ediyor. Konum olarak gelişen bir noktada olması yeni toplu taşıma araçları ve yolları da beraberinde getiriyor. 

3 / 5

Altyapı

Metrolife projesinin parsel alanı 19 Bin metrekare. Hakla açık meydanı da bulunacak olan projede bu alana 900 metrekarelik bir peyzaj alanı ayrılmış olacak. Bir üst kotta ise yalnızca site sakinlerinin kullanabileceği 5 dönümlük bir alan olacak. Konutlara özel tahsis edilecek bahçeler dışında projede ortak kullanım için 2000 metrekarelik bir yeşil alan planlanmış.

Yeşil alanların geniş olduğu bir proje olan Metrolife bu özelliği ile özellikle çocuklu ailelerin ve evine geldiğinde şehrin stresini atmak isteyenlerin dikkatini çekebilecek bir özellik.

Proje halihazırda yapım aşamasında ancak projenin satış ofisinde çok şık bir örnek daire bulunuyor. Örnek daire videomuzu hemen bulunduğunuz sayfadan “İnceleme videosu” kısmına tıklayarak izleyebilirsiniz. Açık mutfak 3+1 örnek daire oldukça şık dizayn edilmiş ve kullanım alanlarının genişliğine özellikle dikkat edilmiş. Projenin diğer daireleri de aynı şekilde planlanmış.

Metrolife projesinde 7 adet blok bulunuyor. Bu bloklardan bir tanesi yalnızca ticari alanlara ayrılmış durumda. Toplamda 554 adet konutun bulunduğu projede ticari alanlara ayrılan alan 10 Bin metrekare. Projede farklı daire tipleri bulunuyor. 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 olmak üzere, ev alıcılarına farklı alternatifler sunulmuş.

Projenin dairelerinin metrekareleri de oldukça geniş. En küçük daire 58 metrekare, en büyük daire ise 268 metrekare olarak planlanmış. Projenin fiyatları ve ödeme seçenekleri için bulunduğunuz sayfanın sağındaki forma bilgilerinizi doldurmanız yeterli. Detaylı bilgi için en kısa zamanda arkadaşlarımız tarafından aranacaksınız.

Metrolife projesinin sosyal alanları da çok kapsamlı. Tek yaşamak ya da ailesiyle yaşamak isteyenler için kullanışlı sosyal alanları olacak. Çocuklara uygun ve engelli dostu bir proje olduğunu en baştan belirteyim. Projede kapalı yüzme havuzu, fitness, sauna gibi sosyal alanlar olacak. Bunların yanı sıra 2 bloğun teras kısmına konumlandırılan açık gökyüzü havuzları da bulunacak. Bu havuzlardan biri site sakinlerinin ortak kullanımına açılırken diğeri VIP hizmet sunacak ve kiralanabilecek.

Metrolife projesi, geniş metrekareli daireleri, kapsamlı sosyal alanları ve geniş peyzaj alanları ile bir yaşam alanı sunuyor. Proje çocuklar ve yetişkinler için evlerine geldiklerinde şehrin gürültüsünden ve kalabalığından uzak ferah bir ortama girmelerini sağlayan peyzaj alanları ile de dikkat çekiyor. 

4 / 5

Ulaşım

Metrolife, Sancaktepe’de bulunuyor demiştim. Gelişen bir bölge olmasıyla beraber yeni toplu ulaşım araçları da bölgeye gelmeye devam ediyor. Özellikle projenin ismini aldığı metro çalışması projenin hemen yanında devam ediyor. Yalnızca 50 metrelik bir mesafede bulunacak olan metro istasyonu ile projeden Üsküdar’a 24, Ümyaniye’ye 15, Yenikapı’ya 36, Taksim’e 44 ve Kartal’a 62 dakika içerisinde ulaşım sağlayabileceksiniz.

Proje, E80 ve Şile Otoyolu’nun ortasında bulunuyor. Projeden 10 dakikalık bir süre içerisinde Samandıra bağlantı yoluna giderek E5 ve sahil yoluna ulaşım sağlayabilirsiniz. Biz projeye 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden Ataşehir bağlantı yolundan E80’e bağlanarak ulaştık.

Metrolife projesine yine kişisel aracınızla E80 otoyoluna bağlanarak Sabiha Gököen Havalimanı’na da ulaşabilirsiniz. Proje havalimanına 25 dakikalık bir uzaklıkta bulunuyor.

Metro dışından diğer toplu ulaşım araçları ise projenin hemen yakınında bulunan ana caddeden geçen otobüs ve minibüsler. Bu toplu ulaşım araçları sayesinde bölge içerisinde ya da bölgeye yakın noktalara ulaşım sağlayabilirsiniz.

Metrolife çevresinde önemli noktaların bulunduğu bir proje. Projenin hemen yanı başında belediye binası bulunuyor. Aynı zamanda Sancaktepe’de yapılacak olan 4100 yataklı Avrupa ve Türkiye’nin en büyük şehir hastanesine de yürüme mesafesinde bulunacak.

Metrolife projesi, İstanbul’un gelişen bölgelerinden biri olan Sancaktepe’de ulaşım ile ilgili çalışmalar hızlı bir şekilde devam etmekte. Metro çalışmalarına yakından bakma fırsatımız oldu ve çok kısa bir süre içerisinde açılacağı bilgisini aldık. Belediye binasına yakın olması ve trafik yoğunluğunun az olduğu bir bölge olması bu bölgeye yakın çalışanlar için büyük avantaj sağlayacak. 

4 / 5

İnşaat firmasının tari̇hi̇

Sinpaş GYO Türkiye’nin önemli inşaat firmalarından bir tanesi. 1974 yılında kurulan firma Türkiye’nin pek çok farklı noktasında projeler gerçekleştirerek 80 binin üzerinde kişiyi ev sahibi yapmıştır. Hali hazırda devam eden projeleri bulunan Sinpaş GYO bitmiş projeleri ile yeni projelerine referans olmaktadır.

Sinpaş GYO 45 yılı aşkın tecrübesi ile Türkiye’nin pek çok yerinde ses getiren projelere imza atarak pek çok kişiyi ev sahibi yapmıştır.

5 / 5

Özet

Sahra Erkaya
Creative Content Specialist
Bu konut projesinin uzman değerlendirmesi

Metrolife projesi, hem aileler hem de o bölgeye yakın çalışan kişiler için gerek dairelerin genişliği, gerek sosyal alanları gerekse geniş peyzaj alanları sayesinde bir yaşam alanı vaat ediyor. İnşaatı devam eden projenin planları oldukça şık. Projenin bitince nasıl olacağını gösteren maketleri de satış ofisinde mevcut. Proje ilgili sorularınız varsa form doldurabilir ve sizi en kısa sürede aramamızı sağlayabilirsiniz. 

Metrolife Sancaktepe projesini beğendiniz mi?
Daha fazla bilgi için tıklayın
Daha fazla seçenek
;