Burç Sitesi

İnceleme Burç Sitesi

Feneryolu Mah. Celal Turşucu Sok. 34724 Kadıköy / İstanbul
Brüt Metrekare fiyatı 15.229 TL/m²'den

Konum
5

Altyapı
5

Ulaşım
4

İnşaat firmasının tari̇hi̇
5

Konut projesi ile İletişim kurun Burç Sitesi

Burç Sitesi
Gökhan Abay
Creative Content Specialist

Burç Sitesi

:

Kentsel dönüşümle yeni yaşam alanı

İstanbul Bağdat Caddesi’ndeki kentsel dönüşüm projelerinden biri olan Burç Sitesi projesinin inşaatında sona yaklaşıldı. Ev sahipleri teslim için gün sayıyor. 

Ulaşım

Metroyla seyahat etmek isteyenler araçlarıyla 5 dakikada metroya ulaşabilirler.
4 / 5

Konum

Çoğunlukla “Cadde” diye anılan Bağdat Caddesi, İstanbul Anadolu yakasının en popüler caddesi. Kadıköy Belediyesi sınırları içinde bulunan Bağdat Caddesi Kızıltoprak’tan başlıyor, Maltepe Belediyesi sınırlarındaki Cevizli’ye kadar uzanıyor. Bağdat Caddesi’nde bilindiği gibi ev fiyatları pahalı. Genellikle üst gelir grubu yaşıyor. Muhitin gelir seviyesi yüksek kişilere ev sahipliği yapmasının sebebi de II. Abdülhamit dönemine dayanıyor. Padişah'ın sarayına yakın oturmak isteyen paşalar, devlet görevlileri ve zengin tüccarlar; Kadıköy'de arazi alarak köşkler, konaklar ve evler yaptırmışlar. Bu evler Bağdat Caddesi’nin ilk evleri.

Türkiye’de en lüks mağazaların yer aldığı yerlerden biri ayrıca Bağdat Caddesi, Özellikle Suadiye’den başlayarak Caddebostan’a kadar uzanan bölgede pek çok mağaza ve iş yeri var. Yaşamak için oldukça sosyal ve canlı bir yer.

Projenin yer aldığı cadde ise Bağdat Caddesi’nin hemen paralelinde. Hatta projeden caddeye direkt çıkan bir çıkış var. Sahile yürümek Burç Sitesi’nden toplam 5 dakika sürüyor. Kadıköy 1.5 kilometre uzaklıkta. Ayrıca yeni yapılan tren istasyonu da projeye 100 metre yürüme mesafesinde. Projenin çevresinde çok sayıda okul, hastane ve alışveriş imkanı var. 

5 / 5

Altyapı

İstanbul Bağdat Caddesi’ndeki kentsel dönüşüm projelerinden biri olan Burç Sitesi projesinin inşaatında sona yaklaşıldı. Ev sahipleri teslim için gün sayıyor. Burç Sitesi, 1967 yılında kurulan ve bugüne kadar 26 adet projeyi sahiplerine teslim eden Çakırkaya Yapı tarafından yaşama geçirilen bir proje. Kentsel dönüşümden önce, projenin inşa edildiği alanda iki blokta 40 daire yer alıyordu. Bu 40 daire yıkıldı ve yerine yine iki blokta 52 daire yapıldı.

Burç Sitesi -  - Photo â„–1
Burç Sitesi -  - Photo â„–2
Burç Sitesi -  - Photo â„–3
Burç Sitesi -  - Photo â„–4
Burç Sitesi -  - Photo â„–5
Burç Sitesi -  - Photo â„–6
Burç Sitesi -  - Photo â„–7
Burç Sitesi -  - Photo â„–8

Burç Sitesi’nde bloklar 13’er kattan meydana geliyor. 7’nci kattan itibaren deniz manzarası var. Brüt 197 metrekarelik 4+1 ve brüt 380 metrekarelik 6+2 konut tipleri yer alıyor. Bağdat Caddesi’nde 3 bin 500 metrekare alana inşa edilen projede Bağdat Caddesi’ndeki diğer pek çok kentsel dönüşüm projelerinden farklı olarak sosyal donatı alanı bulunuyor. Bu sosyal donatı alanında spor salonu, yürüyüş parkuru ve çocuk oyun alanı mevcut. Projede ayrıca otopark ve 7 gün 24 saat güvenlik olacak. Güvenlik önlemleri kapsamında intercom sistemi, görüntülü kapı sistemi, güvenlik kamerası da bulunacak.

5 / 5

İnşaat firmasının tari̇hi̇

Gebze Oluklu Mukavva Fabrika inşaatı yönetimi ile meslek hayatına atılan Yüksek Mimar Mühendis Gürmen Çakırkaya tarafından kurulan şirket, ilk olarak projelendirme ve imalat konularında, faaliyet göstermeye başladı.

1967 yılında temelleri atılan Çakırkaya Yapı, kurulduğundan bu yana insan odaklı projeleriyle müşteri memnuniyeti sağladı. Bu güne kadar inşasını gerçekleştirdiği yapılarla binlerce aileye yuva, ya da huzurlu çalışma ortamları inşa etti.

5 / 5

Özet

Gökhan
Creative Content Specialist
Bu konut projesinin uzman değerlendirmesi

Projenin en önemli avantajı Bağdat Caddesi'nin, yani sosyal yaşamın göbeğinde olması. Ayrıca o kadar merkezi bir yerde sosyal alanı olan proje bulmak da oldukça zor.

Burç Sitesi projesini beğendiniz mi?
Daha fazla bilgi için tıklayın
Daha fazla seçenek
Ziyaretçilerimize daha iyi hizmet verebilmek için Çerez (Cookie) kullanıyoruz.