Çakırkaya Yapı

Çakırkaya Yapı

1967 yılında temelleri atılan Çakırkaya Yapı, kuruluşundan günümüze kadar sanayi yapılarından sosyal yapılara, toplu konut projelerinden villa ve konut projelerine kadar sayısız yapıya imzasını atmış. Huzur ve güven önceliğinde projelerini hayata geçiren Çakırkaya Yapı, sağladığı müşteri memnuniyeti ve güven ile birleştirerek seçkin projeler olarak sunmayı başarmış bir şirket. Çevre bilincine sahip olan ve her zaman yatırımcıların menfaatini ön planda tutmayı hedefleyen Çakırkaya Yapı, hedefinde sektörün sürekliliğinin sağlanmasına ışık tutmak yer alıyor.

Her projeyi özenle inşa eden ve kalite odaklı yapılara imza atan Çakırkaya Yapı, çalışmalarının bir çoğunluğunda iş ortaklarından da destek alıyor. İpek İnşaat ve Emay inşaat proje ortaklığında geliştirilen birçok projeye imza atan Çakırkaya Yapı, Ataşehir’in dikkat çeken bölgesi Batı Ataşehir’de yer alan KentPlus Ataşehir projesini Toki ve Emlak Konut iş birliği ile geliştirmiş. Türkiye’de kısa süreli eşyalı kiralama özelliğine sahip ilk rezidans olma özelliğini taşıyan Bomonty Residence ‘ın inşasında imzası yer alan Çakırkaya Yapı’nın tamamlanan diğer konut projeleri ise şu şekilde: Kentplus Kartal, Erenköy Etik Sitesi, Nural Köşkü Konutları, Klimche Evleri, Hisartepe Evleri, Erman Apartmanı, Akkul Apartmanı, Tepe Apartmanı.

Sektörde yarım asırdır yer alan ve her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutarak inşa ettiği projelere bu doğrultuda en yenisini ekleyen Çakırkaya Yapı, Bağdat Caddesinin merkezine konumlanan, 2018 Ağustos’ta teslimine başlanan ve konutların hızlıca tükendiği Burç Sitesi ile bugünlerde adından sıkça söz ettiriyor.

İnşaat yönetiminin Çakırkaya Yapı tarafından üstlenildiği Bufer – Legrand, Oyak Renault Oto. Fab., İpek Kağıt Fabrika İnşaatı ve Oluklu Mukavva Fabrika İnşaatı sanayi yapıları arasında önemli bir konumda yer alıyor. Kent Çarşı, Pleon Sportivo, Rotary Çocuk Evi, Çırağan Palace Kempinski Ek Tesisleri, Banka Şubesi, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ve Boğaziçi Üniversitesi Doğa Bilimleri Fakültesi gibi sosyal yapıların inşasını sağlayan firma, Binevler Toplu Konut Yapısı, Uçak Tamir İşçileri Sitesi ve 1972-1974 yılları arasında inşa edilen ve o dönemin en yüksek binalarından biri olan Etiler Nisbetiye’deki Belediye Sitesi de Çakırkaya Yapı imzasını taşıyor.

26
Teslim edilen proje sayısı
1967
Kuruluş tarihi
2
Mevcut proje sayısı
KONUT PROJELERİNİ HARİTADAN ARAYIN
Ziyaretçilerimize daha iyi hizmet verebilmek için Çerez (Cookie) kullanıyoruz.