UYARI
İnternette gezmek için Internet Explorer 7 kullanıyorsunuz, sitemizi ve diğer siteleri daha iyi görüntüleyebilmek için tarayıcınızın güncel bir sürümüne geçmenizi tavsiye ediyoruz!
Internet Explorer'ın daha güncel sürümünü yüklemek için buraya ya da Google Chrome yüklemek için buraya tıklayın.
Google+

Mantolama için en doğru zaman!

Yaz aylarında uygulanan doğru mantolama ile kış mevsimi çok daha sıcak geçerken bunaltıcı yaz günlerinde ise çok daha serin bir ortama ulaşılabiliyor. Mantolama ile ısıyı korumanın yanı sıra manto taşyünü kullanımı sayesinde yangın güvenliği ile birlikte gürültü yalıtımı da sağlanmış oluyor. hurriyetemlak.com 18.5.2017 14:14:17
+ A -
Yalıtım, ortam ısısını sürekli kılmanın yanı sıra günlük yaşam koşullarının istenen standartlara ulaşmasında etkin rol oynuyor. Sıvalı Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi yalıtım modeli olan mantolama ise doğru malzeme, doğru kalınlık ve doğru şekilde uygulama ile binayı çevreleyerek ısı kaybını önlüyor. Standartlara uygun yalıtım ile binalarda hem yaz hem de kış aylarında faturaya yansıyan ısıtma ve soğutma gideri en az yüzde 60 oranında azalıyor. Enerji tasarrufunda önemli rol oynayan mantolama sayesinde azalan yakıt tüketimi, aynı zamanda, hava kirliliğinin önlenmesine de destek oluyor.

İzocam Manto Taşyünü, bina kabuğunu oluşturan tüm yüzeyleri bir zırh gibi sararak yalıtımda en etkin sonucu sağlıyor. Bina ömrünü de uzatan İzocam Manto Taşyünü ile yapılan uygulamalar ise ayrıca yangın güvenliği sağlayarak bina sakinlerini güvende hissettiriyor. Taşyününün yanmaz özelliği sayesinde binanın cephesi  tutuşmuyor, zehirli gaz ve duman çıkışı bertaraf ediliyor. Böylelikle yangından kaçış anı ve itfaiyenin yetişmesi süreçleri için daha uzun bir zaman kazanılıyor. Zamanla yarışılan yangın afetinde bu sayede can ve mal kayıpları da en aza indirilebiliyor. Ayrıca, binaların depreme karşı dayanıklılığını arttırıyor ve yoğuşma gibi istenmeyen oluşumları engelliyor.

İzocam Manto Taşyünü Yalıtım Sistemi, üstün ses yalıtım özelliği ile gürültü kirliliğini de önlüyor. Doğru uygulama ile birlikte, nem ile rutubetin oluşturduğu küf, bakteri ve kötü kokuların oluşmasını da engelliyor. 

Mantolama için en uygun zaman bahar ve yaz ayları
Mantolama ile hem ev bütçesine hem doğaya hem de ülke ekonomisine fayda sağlanıyor. Bina dış cephesine yapılacak mantolamanın yanı sıra çatılara, zemine ve binaların komşu bitişik iç duvarları ile katlar arası döşemelerine yapılabilecek yalıtım uygulamaları sayesinde mantolamanın etkileri artırılıyor. Mantolama için ise en doğru zaman bahar ve yaz aylarıdır. Bu dönemde uygulanan mantolama ile kış aylarını daha sıcak yaz aylarını ise daha serin geçirmek mümkün oluyor.