UYARI
İnternette gezmek için Internet Explorer 7 kullanıyorsunuz, sitemizi ve diğer siteleri daha iyi görüntüleyebilmek için tarayıcınızın güncel bir sürümüne geçmenizi tavsiye ediyoruz!
Internet Explorer'ın daha güncel sürümünü yüklemek için buraya ya da Google Chrome yüklemek için buraya tıklayın.
Google+

Kuzu, vatandaşlık hakkından sonra Körfez'e 10 daire sattı

Türkiye gayrimenkul sektöründen birçok markalı konut projesinin de katılacağı Expo Turkey by Qatar 2017 Fuarı bugün kapılarını açtı. hurriyetemlak.com 19.4.2017 14:47:30
+ A -
Katar'ın başkenti Doha'da, Katar Uluslararası Kongre Merkezi'nde gerçekleşen fuarda Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesisi Özen Kuzu; "Katar bildiğiniz gibi dünya çapında yatırımları olan bir ülke, sadece Türkiye ile sınırlı değil. Avrupa’da, Amerika’da Ortadoğu’da büyük çaplı projeleri var. Bizim projemizin de ortağı Katar hükümetinin şirketidir. Araziyi de Toki’den almışlardı. İstanbul’da da İstanbul’un dışında da yatırım yapacaklar ama ne olacak ne bitecek zamanla göreceğiz. 

Katar ile Türkiye kardeş ülkeler. Katar Emiri ile Cumhurbaşkanımızın kardeş gibi olduğunu hepimiz biliyoruz. Katar, Türkiye’yi kendi ülkesi gibi görüyor, daima yatırım yapmayı planlıyorlar. 

Seapearl’de toplam yüzde 45 satış gerçekleşti ve yüzde 15’i Katarlılara satıldı. Burada yatırım fonlarıyla ve kişilerle görüşmelerimiz var, inşallah satışlarımızı yapacağız. Seapearl’ün ilk etabı temmuz sonu teslim edilecek. Batı etabı ise 2018 sonu teslim edilecek. Otel inşaatımız da hızla devam ediyor, 2018 sonunda bitmiş olacak ve 2019 başında hizmete açılacak. Ankara’daki projemiz Kuzu Effect de karma bir proje ve rezidansların yüzde 70’i satıldı. 

Amacımız Katar’daki yatırımcıları Türkiye’ye çekmek. Vatandaşlık hakkı yasasından sonra Körfez ülkelerine 10 adet satış gerçekleşti. Hükümetimiz sektörde çok olumlu adımlar atıyor. Bu adımlar bizim çok uzun yıllardır beklediğimiz şeylerdi." dedi.