Açıklamalar

Ankara’nın gözde semtleri arasında yerini alan Pursaklar’ın en prestijli projesi olmaya aday Meydan Plaza projesi iş ve yaşamın bir arada sunulduğu konsept bir projedir.

18.000 m2 arsa üzerine 34 adet cadde dükkan ve 2 blokta 140 Adet 4+1 daireden oluşan projemiz Ankara’nın yeni alternatif yol güzergahı olan 50 metrelik bulvar yolu üzerinde ve Pursaklar’ın en seçkin bölgesi Yavuz bulvarı ile 50 metrelik bulvarın kesiştiği noktada projelendirilmiştir.
Birçok kamu projesinin projelendirildiği ve yapım süreçlerinin başladığı  bölgemizde Ankara’nın 5.Devlet Üniversitesi Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Esenboğa Kampüsü inşaatlarının 1.etabında 5 fakülte tamamlanmış ve Eylül 2016 ’da 10.000 öğrenci ile hizmete başlayacaktır.

Uluslararası Polis Eğitim Merkezi Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı niteliğinde bir projedir.3500 Dönüm arazi üzerine yapılacak olan proje ile tüm dünyadan misafirler kabul edilecek tüm ülkelerin polis teşkilatlarının eğitimlerinin verileceği marka bi mekan dizayn edilecektir. İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Uluslararası Polis Eğitim Merkezi adı ile kurulan kuruma hazineden yer tahsisi gerçekleştirilmiştir. Projenin ihalesi ihale aşaması devam etmektedir. Çok kısa bir sürede inşaat çalışmaları başlayacaktır.

Esenboğa Havaalanı metrosu ile yeni bir ivme kazanacak Pursaklar’da Ankara’nın her noktasına kolay ulaşım sağlanacak alternatif yollara sahiptir. Mevcut çevre yolu ile Ankara’nın her noktasına Ankara sanayi bölgesi Ostimten İvedik’e Çankaya’dan Etimesgut’a kadar çevre yolu ile ulaşım çok kolaydır. Protokol yolunun hiç kapanmayan özelliği ile şehir merkezi Ulus – Kızılay’a inmek birkaç dakikada mümkündür. Yeni açılan 50 metrelik bulvar ile Esenboğa’dan Kazan’a kadar oluşturulacak güzergah ile mevcut çevre yoluna birçok bağlantısı ile MEYDAN PLAZA ‘dan ulaşım artık çok daha kolay olacaktır.