UYARI
İnternette gezmek için Internet Explorer 7 kullanıyorsunuz, sitemizi ve diğer siteleri daha iyi görüntüleyebilmek için tarayıcınızın güncel bir sürümüne geçmenizi tavsiye ediyoruz!
Internet Explorer'ın daha güncel sürümünü yüklemek için buraya ya da Google Chrome yüklemek için buraya tıklayın.
Google+

İstanbul Turizm Merkezi, Katar'da lansman yaptı

Expo Turkey by Qatar'ın açılışını Katar Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Muhammed Bin Ahmet Bin Towar Al Kuwari gerçekleştirdi. Türkiye Cumhuriyeti'ni temsilen ise Doha Büyükelçisi Fikret Özer hazır bulundu. hurriyetemlak.com 21.4.2017 10:30:20
+ A -
DATİ Yatırım Holding tarafından, yaklaşık 500 bin metrekare bir alan üzerinde geliştirilen İstanbul Turizm Merkezi, Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından projelendirildi. Projenin detayları Katar devlet erkanı ve özel sektörün önemli temsilcileri ile ilk kez paylaşıldı. Katar Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Muhammed Bin Ahmet Bin Towar Al Kuwari, İstanbul Turizm Merkezi standını ziyaret etti ve DATİ Yatırım Holding Yürütme Kurulu Başkanı Gökhan Kıran’dan proje hakkında detaylı bilgi aldı. Stantta sergilenen İstanbul Turizm Merkezi projesi ve projenin etaplarından Ataköy Marina Park Residence da görücüye çıktı.

İstanbul’un turizme açılan kapısını ilk kez Katar’da görücüye çıkardık
DATİ Yatırım Holding Yürütme Kurulu Başkanı Gökhan Kıran, “EXPO Turkey by Qatar Fuarı”nın gerek Türkiye Katar ekonomik ilişkileri açısından gerekse bölgede faaliyet gösteren yatırımcılar için çok etkili bir buluşma olduğunu kaydetti. 

İstanbul Turizm Merkezini, Orta Doğu’nun önde gelen yatırımcılarıyla buluşturduklarını belirten Gökhan Kıran, şunları söyledi: “İstanbul'un en değerli arazisinde muhteşem bir proje geliştiriyoruz. Ülkemizi uluslararası arenada temsil edecek olan bu eşsiz projeyi ilk kez Katar’da tanıtmaktan dolayı kıvanç duyuyoruz. Kentin Avrupa kıyısında, Marmara Denizi’ne açıldığı noktada gerçekleştirilen proje, denize sıfır konumu, denizin mavisini yeşille kucaklaştıran mimarisi, marina ve mega yat limanı, otelleri ve birbirinden ünlü markaların yer aldığı alışveriş merkezi ile İstanbul’u dünyanın önde gelen turizm merkezlerinden biri haline gelmesine büyük katkı sağlayacak. Merkez, dünyanın en önemli tarihi eserlerinin yer aldığı Sarayburnu Yarımadası’nı ziyaret etmek isteyenler için de benzersiz bir konumda bulunuyor. Deniz, hava ve kara ulaşım ağlarının tam merkezinde yer alan İstanbul Turizm Merkezi yatırımcılar için cazip fırsatlar barındırıyor.” 
Gökhan Kıran, lansmanını Doha’da gerçekleştirdikleri bu eşsiz projeye hem kurumsal hem de bireysel yatırımcıların gösterdiği yoğun ilgiden dolayı çok mutlu olduklarını ve gurur duyduklarını sözlerine ekledi.

İstanbul halkını Marmara ile buluşturuyor
Dati Yatırım Holding’in 3 fazda geliştireceği proje, İstanbul halkının, yerli ve yabancı turistlerin Marmara denizinin kıyısıyla rahatça buluşabileceği özel mimari tasarımı ve sosyal üniteleri olacak. Marina Park ile birlikte yaklaşık 172 bin metrekare net kiralanabilir alanlı bir alışveriş ve yaşam merkezi, yerli ve yabancı markaların oluşturduğu yaklaşık 450 mağaza, restoran, kafe, kongre, performans sanatları, Imax teknolojili sinema salonları yerini alacak.   

Yaklaşık 200 bin metrekare yeşil alan içine yayılacak spor tesisleri,  yürüyüş ve bisiklet parkurları projedeki yerini alacak. 550 yat kapasiteli Ataköy Marina’nın yanında hayata geçen mega yat limanı, 100 metreye kadar uzunluktaki 232 mega yata aynı anda ev sahipliği yapma kapasitesine sahip olacak.