UYARI
İnternette gezmek için Internet Explorer 7 kullanıyorsunuz, sitemizi ve diğer siteleri daha iyi görüntüleyebilmek için tarayıcınızın güncel bir sürümüne geçmenizi tavsiye ediyoruz!
Internet Explorer'ın daha güncel sürümünü yüklemek için buraya ya da Google Chrome yüklemek için buraya tıklayın.
Google+

Invest İnşaat'tan 1 milyar TL'lik yatırım

Invest İnşaat, 3 yıl içinde 1 milyar TL’lik yatırımla 3 bin 150 konut, 260 bin metrekare ofis ve 410 ticari üniteyi hayata geçirmeyi planlıyor. hurriyetemlak.com 11.4.2017 09:08:06
+ A -
Vadistanbul, Express 24 ve Göl Plus projelerinin yatırımcısı Invest İnşaat, 1 milyar TL’lik yatırımla inşaat sektöründeki faaliyetlerini artırıyor. Invest İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Uçar, 3 yıl içinde Ayazağa, Başakşehir ve Veliefendi’de toplam 5 projeye imza atacaklarını belirtti.

4 bin kişiye istihdam
İnşaat sektöründeki çalışmalarıyla onlarca projeye imzasını atan ve tekstil alanında Türkiye’nin önemli ihracatçıları arasında yer alan Bahattin Uçar; “Ayazağa, Güneşli ve Küçükçekmece’de devam eden projelerimize 5 proje daha ekliyoruz. Önümüzdeki 3 yıl içinde üçü Ayazağa’da, diğerleri de Başakşehir ve Veliefendi’de yer alan projelerimizde 3 bin 150 konut, 260 bin metrekare ofis ve 410 ticari üniteyi hayata geçireceğiz. Bu projelerimiz kapsamında toplam 1 milyar TL’lik yatırıma imza atacağız. Her bir projemiz ‘Invest İnşaat’ markasının temsili niteliğinde ve sektöre yenilik kazandıracak konseptte geliştirildi. Önümüzdeki dönemde inşaat sektöründeki yatırımlarımıza daha da ağırlık vereceğiz. Bu sektördeki faaliyetlerimizi sürdürürken öncelikli amacımız sektöre yenilik getirmek ve katkı sağlamaktır. Bu bağlamda geliştirdiğimiz her projemizde estetik ve sürdürülebilir kalite konseptine sahip olmasına özen gösterdik. “Invest İnşaat” olarak amacımız daima ülkemize ve yatırımcıya maksimum faydayı sağlamaktır. Bugün, firmamızın yer aldığı projelerin toplamında 3 bin 500’e yakın istihdam sağlıyoruz. Devam eden projelerimize ilave olarak yeni projelerimizle birlikte bu sayıyı 4 bine çıkarmayı planlıyoruz. Ülkemizin dinamiklerine ve inşaat sektörünün geleceğine güvenimiz tam. Bu güvenin en büyük göstergesi de yatırımlarımızdır.” dedi.

Ayazağa dönüşüyor
Artaş İnşaat ortaklığıyla Vadistanbul projesinde 424 bin metrekarelik arsa alanının dönüşümünü devam ettiren Invest İnşaat, Ayazağa bölgesinde toplam 59 bin metrekarelik 3 arsayı portföyüne aldı.

Maslak ve Levent hattının alternatifi olarak planlanan Ayazağa’da 3 projenin toplamında yaklaşık 900 konut, 110 bin metrekare ofis ile 180 ticari ünite yer alacak. Projelerin ilkinin bir ay içinde satışa sunulması bekleniyor.

Başakşehir’de bin 600 konutluk proje
Invest İnşaat, çalışmalarında sona yaklaştığı Başakşehir projesiyle bölgede bin 600 konut, 300 ofis ve 140 ticari ünite geliştirecek.

500 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirilecek projeyle 5 bin kişinin yaşayacağı ve ticari üniteleriyle bölgenin ihtiyaçlarına yanıt verecek yeni bir kent oluşturuluyor.

Veliefendi’ye 650 konut
Firma, 53 bin metrekare alan üzerinde konumlandırdığı projesinde 650 konut ve 90 cadde mağazasından oluşan lüks bir projeye imza atacak. 270 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirilecek proje, sahil ile E-5 Otoyolu’nun arasında yer alıyor.