UYARI
İnternette gezmek için Internet Explorer 7 kullanıyorsunuz, sitemizi ve diğer siteleri daha iyi görüntüleyebilmek için tarayıcınızın güncel bir sürümüne geçmenizi tavsiye ediyoruz!
Internet Explorer'ın daha güncel sürümünü yüklemek için buraya ya da Google Chrome yüklemek için buraya tıklayın.
Google+
6.10.2017 10:22:07

Çılgın proje Kanal İstanbul fiyatları uçurdu

İstanbul emlak piyasasının kalbi Yeni İstanbul olarak adlandırdığımız Kanal İstanbul güzergâhında atmaya devam ediyor. Dev yatırımların birbiri ardına hayata geçirildiği güzergâhta devlet eliyle yapılan muhteşem projelerle yatırımcıların ilk tercih noktası oldu. Kısa bir süre öncesine kadar şehrin en ücra ve varoş kesimi olarak görülen noktaları bugün özellikle A Plus firmalar tercih ediyor. Hakan Erilkun
+ A -
Kanal İstanbul Projesi hiç şüphesiz ki 3 yılı aşkın bir süredir emlak sektörüne yön veren en önemli projedir. Zira yeni projelerin büyük bir kısmı bu güzergahta inşa ediliyor ve satış rakamları anlamında da en fazla pirim yapan bölgelerin başında Kanal İstanbul güzergahı geliyor. Bu bölgeler arasında da Kayaşehir ve Arnavutköy başı çekiyor. Gelecek dönemin yıldızı ise Sultangazi, Habipler ve Başakşehir’in Güvercintepe ve Şahintepe bölgeleri olacaktır. Zira güzergahın netleşmesiyle beraber bu bölgelerde henüz imara açılmamış olan parseller büyük değer kazanacak ve ilgi merkezi bu iki noktaya kayacaktır.

Özellikle Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Üçüncü Havalimanı ile son dönemde değerini katlayan Kanal İstanbul güzergâhında özellikle arsa arazide neredeyse perakende hızında değişim yaşanıyor. Elbette ki bazı bölgelerin öne çıktığı güzergâhta gerek satılık gerekse kiralıkta inanılmaz hızlı bir yükseliş ivmesi görülüyor.