UYARI
İnternette gezmek için Internet Explorer 7 kullanıyorsunuz, sitemizi ve diğer siteleri daha iyi görüntüleyebilmek için tarayıcınızın güncel bir sürümüne geçmenizi tavsiye ediyoruz!
Internet Explorer'ın daha güncel sürümünü yüklemek için buraya ya da Google Chrome yüklemek için buraya tıklayın.
Google+

Google Street View emlak ilanlarına geldi

Google Haritalar’da uzun süredir beklenen Sokak Görünümü (Street View) özelliği Türkiye’de ilk kez emlak ilanlarında yayına alındı. Hurriyetemlak.com ve Google işbirliğiyle başlayan uygulama ev arama sürecine yeni bir boyut getirdi. hurriyetemlak.com 31.12.2015 09:47:26
+ A -
Hurriyetemlak.com ve Google işbirliğiyle yayına alınan yeni özellik sayesinde artık kullanıcılar Hurriyetemlak.com’da buldukları evin bulunduğu sokağı tüm ayrıntılarıyla görüntüleyebilecek.

Şimdilik İstanbul’un Beşiktaş ve Beyoğlu, Ankara’nın Çankaya ve İzmir’in Karşıyaka ilçelerinde bulunan ev ilanlarında yayına başlayan özellik kısa zamanda tüm Türkiye’ye yayılacak.

Kullanıcılar, internet üzerinden etrafını gezmek istedikleri evin ilan detayından ‘Akıllı Harita‘ bölümüne tıklayarak harita görüntüsüne, sağ altta kalan insan simgesine tıkladıklarında da sokak görüntüsüne ulaşabilecekler. Oklar yardımıyla da evin bulunduğu sokağı gezebilecekler.


Google Street View nedir?
Geçtiğimiz ekim ayından itibaren hem web hem de mobil platformlarda kullanıma açılan bu özellik; web’de Google Haritalar’ın içinde, mobilde ise Street View isminde ayrı bir uygulama olarak yer alıyor. Sokakları 360 derece görüntüleme imkanı sunan Google Maps Street View özelliği sayesinde haritanın belirli bir konumunu ayarlayarak sanki sokakta geziniyormuş gibi aranan adrese ulaşmak mümkün. Google, bu hizmetini 2.5 saniye de fotoğraf çekerek sunuyor. Google Street View hizmetinin oluşmasını sağlayan 360 derecelik fotoğraflar, kameralar ile donatılmış otomobillerin yanı sıra, Street View Trekker (Sokak Görünümü Yürüyüşçüleri) tarafından da çekiliyor. 15 kameranın yer aldığı 18 kg ağırlığındaki çanta ile sokak sokak dolaşan bu yürüyüşçüler günde yaklaşık 8 saat dolaşıyor.