Zalim İstanbul Nerede Çekiliyor?

2819

Kanal D ekranlarının yeni dizisi Zalim İstanbul, yayınlanan fragmanlarıyla seyircilerin dikkatini çekmeyi başardı. Pazartesi akşamları saat 20:00’da izleyici karşısına çıkan Zalim İstanbul’un şimdiden hayran kitlesi oluşmaya başladı.

Zalim İstanbul Konusu

Değerlerine bağlı ve gururlu bir kadın olan Seher’in üç çocuğu vardır. Eşini kaybeden Seher, üç çocuğu ve kayın validesi ile Antakya’nın bir köyünde yaşamını sürdürür. İstanbul’daki Karaçay Ailesi’nden Agah Karaçay‘ın bir kaza sonucu sakat kalmış yeğenine evlenecek bir kız aramasının üzerine babaanne Neriman, Seher’in böyle bir teklifi kabul etmeyeceğini bildiği için küçük torununu da ikna ederek entrika dolu bir oyuna girişir. Böylece aile İstanbul’a, Karaçay Köşkü’ne taşınır.

Lojistik sektörünün dev isimlerinden Karaçayların ise ihtişamlı hayatlarının arkasında tehlikeli sırlarla dolu bir yaşam vardır. Seher ailesi ile taşındığı Karaçay Köşkü‘nde çocuklarının para ve hırsla sınanması ile cebelleşirken iki aile de temelden sarsılacak.

Zalim İstanbul Oyuncular

Yapımını Avşar Film’in, yapımcılığını ise Şükrü Avşar’ın üstlendiği Zalim İstanbul dizisinin yönetmen koltuğunda Cevdet Mercan oturuyor. Dizinin senaryosu ise Sırma Yanık’a emanet. Dizinin başrollerinde; Fikret Kuşkan (Agah), Deniz Uğur (Seher), Mine Tugay (Şeniz), Ozan Dolunay (Cenk) Simay Barlas (Damla) yer alırken Berker Güven (Nedim), Bahar Şahin (Ceren), Sera Kutlubey (Cemre), İdris Nebi Taşkan (Civan), Ayşen Sezerel (Neriman) ve Gamze Demirbilek (Nurten) de oyuncu kadrosunda bulunuyor.

Zalim İstanbul Nerede Çekiliyor? Karaçay Köşkü Nerede?

Zalim İstanbul dizisi ilk olarak Artvin’de çekilmek isteniyordu. Ancak Artvin’deki kötü hava koşulları nedeniyle dizinin köy sahneleri Antakyada çekildi. Antakya’daki sahnelerin tamamlanmasının ardından dizi seti İstanbul’a taşındı. İstanbul’daki sahnelerin geneli ise Üsküdar Kuzguncuk’ta geçiyor.

İhtişamlı yapısı ve göz alıcı mimarisi ile görenleri kendine hayran bırakan Karaçay Köşkü ise Kuzguncuk’ta bulunuyor. Tarihi köşkler ile ünlü Kuzguncuk‘ta pek çok dizi evine rastlamak mümkün. Agah Karaçay’ın köşkü olan Karaçay Köşkü ise aslında Ayşe Sıdıka Hanım Köşkü’dür.

Zalim İstanbul Ne Zaman Yayınlanıyor?

Kanal D’nin yeni dizisi Zalim İstanbul, ilk olarak 1 Nisan pazartesi akşamları saat 20:00’da ekranlara geliyor. Her bölümün başında uzun bir özet veren dizinin haftanın farklı gün ve saatlerinde tekrar bölümleri de ekranlara geliyor.

Emlak magazin haberlerini incelemek için tıklayın 

PAYLAŞ