X
    Kategoriler: DekorasyonFoto GaleriMutfak Dekorasyonu

Yeni yılda yeni mutfaklar için 5 öneri

Yeni yılda yeni bir ev dekorasyonu hepimize iyi gelecek. Yıla taze bir başlangıç yapmak için evimizdeki değişime mutfaklardan başlayabiliriz. Ailemizle birlikte günün en güzel saatlerini geçirdiğimiz mutfaklarda 2018 yılı dekorasyon eğilimlerini kullanarak yeni bir görünüme imza atmak bizim ellerimizde.

Mutfak dolaplarında mavi ve yeşil uyumu

2018 yılında okyanus esintisi mutfaklarımızı ele geçirecek gibi görünüyor. Mavi ve yeşilin karışımından oluşan deniz yeşili dediğimiz renk ahşap detaylar ile birleştiğinde göz alıcı bir güzellik yaratıyor. Bu sene mutfaklarda modern çizgiler hakim olacak. Şimdiden mutfağınızı değiştirmeye başlayın.

Yeni yılın rengi mutfaklara da geliyor

Pantone, yeni yılın rengini ultra violet olarak belirledi. Parlak ve canlı bir renk olan violet, geniş mutfaklarda oldukça başarılı bir dekorasyon yaratmanıza yardımcı olacak. Özellikle violet olsa da morun her tonunu yıl boyunca dekorasyonlarda göreceğiz. Dramatik, lüks ve zarif dekorasyonlar için violet rengi dekorlara bakmakta fayda var.

Karanlık tezgahlar mutfakları ele geçiriyor

Siyah ve özellikle de violet rengi tezgahlar bu sene moda olmaya başladı. Karanlık, derin ve asil bir görünüm elde etmeye yardımcı olan karanlık tezgahları, ahşap detaylar ile yumuşatabilirsiniz.

Siyah mutfakları incelemek için tıklayın

Renkleri karıştırmanın vakti geldi

Tasarımcılara göre birbirinden farklı renkleri karıştırmaya başlama vaktimiz geldi. 2018 yılında her şeyin aynı renk olması gerekmiyor. Doğru renkleri eşleştirmeli ve dekorasyonda biraz risk almayı öğrenmeliyiz. Mutfakta birden fazla renk kullanmak bu sene oldukça popüler olacak. Beyaz dolapları, gri ada tezgahı ile birleştirebilirsiniz.

Kontrast yaratmak işe yarayabilir

Son zamanlarda öne çıkan dekorasyon eğilimlerinden biri de kontrast yaratmak. Ahşap dolapları karışık renklerin kullanıldığı tezgah ile birleştirebilirsiniz. Bu sene dekorasyonda biraz daha cesur adımlar atmamız ve kendimize güvenmemiz gerekiyor.

2018 yılının popüler dekorlarını incelemek için tıklayın

Dekorasyon galerilerini incelemek için tıklayın

Selin Çatak :