Yeni klima alırken ve kullanırken dikkat edilecek hususlar

280
Yeni klima alırken ve kullanırken dikkat edilecek hususlar

Haziran ayının son günlerini yaşadığımız şu günlerde yaz ayının artık geldiğini görebiliyoruz. Eğer evinize yeni klima almayı düşünüyorsanız, mekana uygun doğru klima nasıl seçilmeli, enerji tasarrufu için hangi teknolojiye sahip klimalar tercih edilmeli sorusunu kendinize sorabilirsiniz. Bu yazımızda klima alırken ve kullanırken dikkat edilecek hususlar hakkında bilgi vereceğiz.

Klima alırken ve kullanırken dikkat edilecek hususlar konusunda Mitsubishi Electric Türkiye Klima Sistemleri Ürün Müdürü Caner Güçer, doğru klima seçimi ve kullanımında dikkat edilmesi gerekenler hakkında ayrıntılı bilgi veriyor.

Yeni evinizi Projeland'den bulun

İşte klima alırken ve kullanırken dikkat edilecek hususlar:

Önceki

1. Klima kapasitesi evinize uygun olmalı

Klima alırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey, ihtiyacınıza en uygun olan tercihi yapmaktır. Mekanın ısıtma ve soğutma ihtiyacının doğru bir şekilde belirlenmesi fazlasıyla önemli. Çünkü klimanın yüksek kapasiteye sahip olması o klimanın doğru klima olduğunu göstermiyor.

Doğru kapasitede klima seçimi enerji tasarrufu sağladığı gibi ihtiyaç duyulan iç ortam havasının, konforlu bir ses seviyesi ile elde edilmesine de imkan tanıyor.

Klima kapasitesi evinize uygun olmalı
Önceki