Yemek odası dekorasyonu için ipuçları

3046

Salonun veya mutfağın bir köşesine sıkıştırdığımız yemek alanlarının dekorasyonu da evin geri kalanı kadar önemli. Eğer evinizde ayrı bir yemek odası varsa bu alanda birbirinden farklı fikirleri değerlendirebilirsiniz. Yemek odası olarak salonu veya mutfağı kullanıyorsanız genel dekorasyona uyum sağlamak zorundasınız. İşte, yemek odası dekorasyonu için ipuçları!

Hayallerinizdeki evi Hürriyet Emlak’taki kiralık daire ve satılık daire ilanları arasından kolayca bulabilirsiniz. 

Geniş ahşap masalar

Üniversite kampüslerinde masaları veya butik kafe dekorasyonunu anımsatan bu masalar evinize de çok yakışacak. İnce ve uzun olduğu yapısı sayesinde çok fazla alanı kaplamayacak olan bu masa için salonun bir köşesini kullanabilirsiniz. Ayrıca masanın etrafına hem sandalye hem de bank yerleştirerek farklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Ayrı bir oda

Yemek masası için ayrı bir odanız varsa geniş bir mermer masa tercih edebilirsiniz. On kişilik bu masaya sandalye ekleyerek on iki kişiyi rahatça sığdırabilirsiniz. Böylece kalabalık ve eğlenceli akşam yemekleri de güzel bir dekorasyonla taçlanmış olur.

Parlak sandalyeler

Açık renkli ahşap masayı, parlak sandalyeler ile göz alıcı bir hale getirebilirsiniz. Salon dekorasyonuna uygun olarak modern tasarımları tercih edebilirsiniz.

Kalabalık aileler için

Kalabalık ailelerin ayrı bir yemek odasına ihtiyaçları oluyor. On dört kişilik bu masada tüm ailenizle harika saatler geçirebilirsiniz. Koyu renkli bir yemek masası tercih edecekseniz duvarlarda açık renk kullanmanız odayı daha ferah gösterecektir. Yemek masasının altına halı sererek ortama daha sıcak bir hava katabilirsiniz.

Farklı sandalyeler

Yemek masasının etrafına farklı renklerde ve farklı modellerde sandalyeler yerleştirerek alışılmışın dışında bir görünüme imza atabilirsiniz. Dikkat çekici bu masayı canlı bir halı ve geometrik desenli bir duvar kağıdı ile tamamlayabilirsiniz.

Oval masa

Evinizde yeterli alan varsa oval masaları tercih edebilirsiniz. Ne yuvarlak ne de dikdörtgen olan bu masalar fazladan sandalye yerleştirmeniz için de daha uygundur.

Dekorasyon galerilerini incelemek için tıklayın