Yaz partileri için bahçenizi yenileyin

129

Yazın bahçelerde verilen partiler yılın en çok beklenen ve en çok eğlenilen olaylarındandır. Arkadaşlarınızın ve ailenizin unutamayacağı özel bir parti için öncelikle bahçenizi elden geçirmeniz gerekecek.
Yalnızca yakın arkadaşlarınızın veya birkaç aile üyesiyle güzel bir bahçe toplantısı planlıyorsanız bu köşe tam size göre. Yazın yakan güneşinden kurtulmak için kendinize gölgelik bir alan yaratabilir ve bahçenin keyfini çıkarabilirsiniz.
Sandalyelerinizin minderlerini en son ne zaman yenilediniz? Muhtemelen aldığınız günden beri aynı minderleri kullanıyorsunuz. Biraz farklılık yaratmak için sandalye minderlerini gökyüzü mavisi tonlarıyla değiştirin.
Biraz daha doğayla iç içe olmak için ev mobilyalarını anımsatan masa ve sandalyeler yerine bahçenize rustik bir hava katacak olan kütük bankları ve masayı tercih edebilirsiniz.
Sallanmayı sevmeyen birini hiç gördünüz mü? Hemen hemen herkes yavaş sallantılardan hoşlanır. Bahçenize sallanan bir koltuk koyarak misafirlerinize eğlenceli dakikalar yaşatabilirsiniz.
Geniş bir masa etrafında toplanmaktansa daha samimi bir alan arıyor olabilirsiniz. U şeklindeki koltuk takımının ortasına yerleştireceğiniz kahve sehpasıyla yemek bile yiyebileceğiniz samimi bir ortam elde edebilirsiniz.
Bahçenizde kolonlar varsa bu kolonları ince tüller asarak değerlendirebilirsiniz. Böylece hem hoş bir görünüm elde edeceksiniz hem de perdeyi çekerek sineklerden kurtulabileceksiniz.
Farklı desenlerdeki iki masa örtüsünü farklı açılarla masanızda kullanabilirsiniz. Doğru desenler seçmeye özen göstermeyi unutmayın.
Kaktüsler kolay bakımları sayesinde size zorluk çıkarmayan bitkilerdir. Hem güzel hem de kolay bu bitkileri yaz sofranızda kullanmayı ihmal etmeyin.
Bahçeye alçak bir masa kurup etrafını minderlerle doldurabilirsiniz. Sandalyelerin bir süre sonra rahatsızlık vereceğini göz önünde bulundurarak misafirlerinize yerde yatma olanağı da tanıyın.

Fotoğraflar: housebeautiful
Dekorasyon galerilerini incelemek için tıklayın

PAYLAŞ