Yatak odasından çıkarılması gereken 10 şey

52174

Bir zamanlar severek aldığımız eşyalardan ayrılmanın ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Ancak huzurlu bir gece uykusu için yatak odalarımızdan çıkarmamız gereken çok fazla eşya var. Galerimizdeki adımları izleyerek yatak odalarınızdaki fazlalıklardan kurtulabilirsiniz.

Çalışma masaları

Yatak odasındaki asıl amaç dinlenmek, gevşemek ve bir sonraki gün için enerji toplamaktır. Bu nedenle yatak odanızda ihtiyaç duyacağınız en son şey bir çalışma masasıdır. Tabi ki en doğrusu ayrı bir çalışma odasına sahip olmaktır fakat evinizde fazla bir oda yoksa çalışma alanınızı salona kaydırabilirsiniz.

Yastık testi

Yatak odası

İyi bir gece uykusu için yastıklar olmazsa olmazdır. Yastığınızın hala kullanılabilir durumda olup olmadığını anlamanın tek yolu ise ikiye katlamak. İkiye katladığınız yastığınız eski haline geri dönüyorsa kullanmaya devam edebilirsiniz. Eğer eski haline dönmüyorsa o yastıktan bir an önce kurtulun.

Tuvalet aynası

Yatak odasında hazırlanmanıza yardımcı olacak bir tuvalet aynası mutlaka vardır. Bizi asıl ilgilendiren kısım bu aynanın önünün nasıl olduğu. Bu alanda kullanmadığınız tüm eşyalardan hemen kurtulun.

Giyilmeyen kıyafetler

Kıyafet dolabı

Kabul edelim ki hepimizin dolabı asla giymediğimiz onlarca kıyafetle dolup taşıyor. Hiçbirimizin yılda bir kez bile giymediğimiz o kıyafetlere ihtiyacı yok. Dolabınızı rahatlatmak ve odanızda düzeni sağlamak için giymediğiniz kıyafetleri bir kuruma bağışlayabilirsiniz.

Kozmetik eşyalar

Kozmetik ürünlerinin süresi iki yıldır. Eğer makyaj malzemelerinizi, şampuanlarınızı veya kremlerinizi alışınızın üzerinden iki yıldan fazla bir zaman geçtiyse maalesef bu ürünlerinizle vedalaşmanız gerekecek. Böylece yatak odanızdaki gereksiz pek çok eşyadan da kurtulmuş olacaksınız.

Elektronik eşyalar

Elektronik eşyalar

10 yıl önceki cep telefonunuzu hala sakladığınızın farkındayız. Açılması 20 dakika süren dizüstü bilgisayarınız, çalışmayan çalar saatiniz ve artık kullanmadığınız o telefonların evinizde hiçbir işi yok. Evet, maalesef bu eşyalar ile de vedalaşmanız gerekecek.

Çamaşır sepeti

Çamaşır sepetlerinin yeri çamaşır makinelerinin yanıdır. Yatak odanızda içi temiz veya kirli çamaşırlarla dolu bir sepete ihtiyacınız yok.

Hayvan dostlarımız

Pek çoğumuzun evinde bizlere eşlik eden hayvan dostlarımız var. Aslında bu tamamen sizin seçiminiz. Eğer evcil hayvan ile uyumak sizi rahatlatıyorsa buna mutlaka devam edin. Ancak geceleri uyanmanıza neden oluyorsa hayvan dostunuz için salonda bir uyku alanı yaratabilirsiniz.

Dergi yığını

Hepimizin odasında okunmamış dergi yığınları yer alıyor. Ama bunlara hiç ihtiyacımız yok.

Cep telefonu

Listenin en zor maddesine geldik. Cep telefonları. Yatak odanızda asla bulunmaması gereken şeylerden biri cep telefonlarıdır. Uykunuzun kalitesini düşürür ve gece boyu sizi radyasyona maruz bırakır. Odanızdan çıkarmasanız bile yatağınızın yakınında bulundurmamanız gerekiyor.

Diğer dekorasyon galerilerini incelemek için tıklayın

PAYLAŞ