X
    Kategoriler: Emlak HaberleriEmlak SektörüFoto Galeri

Uygun fiyata ev sahibi olmanın yolları

Ev almak isteyenlerin en büyük sıkıntısı gün geçtikçe yükselen fiyatlar oluyor. Ev fiyatları ülkemizde, özellikle de büyük şehirlerde çok hızlı bir yükseliş gösteriyor ancak hala uygun fiyata satılık ev bulma şansımız var. Galerimizi inceleyerek ucuz konut bulma yolları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ne yapmalıyız?

Israrcı olursanız, iyi takip ederseniz, gelişecek bölgeleri seçerseniz ya da en azından başka şehirden ev almayı da göze alırsanız, uygun fiyata ev bulmanız mümkün. İşte uygun fiyata ev almanın yolları!

Emlak sektörünü çok iyi takip edin

Emlak ilanlarını düzenli olarak kontrol edin. Gerekirse yakın çevredeki emlak ofislerine de iletişim bilgilerinizi verin. Çünkü zaman zaman normal fiyatının altında satılan evler çıkabiliyor.

Satılamayan evlere dikkat edin

Gürleyen Gayrimenkul’ün Gayrimenkul Danışmanı Abdullah Çavdar, uygun fiyata ev almanın pek çok yolu olduğunu belirtiyor. Mesela, aynı evi yüksek fiyat isteyip satamayan bir kişi, aniden fikir değiştirip fiyatı beklediğimizden çok daha fazla düşürerek satabiliyor. Yani siz uzun süredir satılmayan bir ev için istenen fiyatın altında bir fiyat da teklif edebilirsiniz.

Kendi teklifinizi sunun

Ev pazarlığınızda siz de verebileceğiniz teklifi karşı tarafa sunun. Emlak sitelerini de sık sık takip etmek işinizi kolaylaştıracaktır.

Şehir dışı evlere göz atın

Eğer şehir içinde ya da merkezi yerlerde istediğiniz fiyata ev alamıyorsanız biraz daha uzağa gitmeyi göze alın. Zaten öyle hızlı büyüme sergiliyoruz ki merkezin dışındaki semtler bile bir süre sonra merkezi bir yer haline gelebiliyor. Merkez dışından aldığınız evinizi kiraya verip bölgenin gelişmesini bekleyebilirsiniz. Bölge gelişme göstermeye başlayınca da dilerseniz bu eve taşınırsınız dilerseniz de evi satışa çıkarırsınız.

İçi yenilenmiş mi?

Aynı ayarda bir evin içi yenilenmiş hali daha yüksek fiyata satılabiliyor. Böyle bir durumda içi yenilenmiş evin büyüsüne hemen kapılmayın. Daha ucuza bulabiliyorsanız içi yenilenmeyen evi de satın alabilirsiniz.

Evin içini kendiniz yenileyin

Evin tadilatı için 30 bin TL harcayıp yenileyen bir kişi bunu evin fiyatına en az 50 bin TL olarak ekler. Genelde harcanan masraftan daha çoğu istenir. Bu tadilat işini gözünüzde çok büyütmeyip kendiniz yapmayı deneyin. Hem de evinizi kendi zevkinize göre dekore etmiş olursunuz.

Emlak haberlerini incelemek için tıklayın

Selin Çatak :