Üniversiteli gençler için en ucuz evler bu illerde!

183
Üniversiteli gençler için en ucuz evler bu illerde!

LYS sonuçlarını öğrenen üniversite adayları hem üniversite hem de ev tercihlerini yapmaya başladı. Bu zor süreçte gençlere yardımcı olmak için Türkiye’nin en ucuz kiralık evlerinin bulunduğu illeri listeledik.

Hürriyet Emlak Endeksi verilerine göre hazırlanan bu listenin ilk sırasında Mardin yer alıyor. Kiralık konutta ortalama metrekare fiyatı 4 TL olan Mardin’in en yüksek fiyatlı ilçesi ise Artuklu oldu.

Trabzon’da Kiralık konutta ortalama metrekare fiyatı 5 TL olan Kayseri’nin en pahalı ilçesi ise Develi olarak açıklandı. Yıllık yüzde 14 artış yaşayan Trabzon’un en pahalı ilçesi aylık yüzde 2,4 artış ile Akçaabat oldu.

Hürriyet Emlak Endeksi verilerine göre Karaman’da kiralık konutların ortalama metrekare fiyatı 5 TL. Aylık yüzde 2,1 artışla fiyatların en çok arttığı yer Merkez bölgesi oldu.

Yıllık yüzde 8 artış yakalayan Kastamonu’nda kiralık konutta ortalama metrekare fiyatı 5 TL oldu. Aylık yüzde 0,6 artışla fiyatların en çok arttığı yer Merkez bölgesi oldu.

Kiralık konutta ortalama metrekare fiyatı 5 TL olan Kayseri’nin en pahalı ilçesi ise Develi olarak açıklandı.

Hürriyet Emlak Endeksi verilerine göre satılık konutta yıllık yüzde 14 artış sağlayan Erzurum’da kiralık konutta ortalama metrekare fiyatı 5 TL olarak açıklandı. Aylık yüzde 2,7 artışla Erzurum’un en pahalı ilçesi Yakutiye oldu.

Yıllık yüzde 11 artış gösteren Hatay’da kiralık konutların ortalama metrekare fiyatı 6 TL olarak açıklandı. Hürriyet Emlak Endeksi’ne göre Hatay’ın fiyatı en çok yükselen ilçesi aylık yüzde 3,1 artışla Arsuz oldu.

Yıllık yüzde 4 artış gösteren Düzce’de kiralık konutların ortalama metrekare fiyatı 6 TL olarak açıklandı. Hürriyet Emlak Endeksi’ne göre Düzce’de fiyatların en yüksek olduğu yer Merkez bölgesi olarak açıklandı.

Kiralık konutta ortalama metrekare fiyatı 6 TL olan Afyonkarahisar da öğrencilerin zorlanmadan yaşayacağı iller arasında yer alıyor.

Yıllık yüzde 6 artış gösteren Bartın’da kiralık konutların ortalama metrekare fiyatı 6 TL olarak açıklandı. Hürriyet Emlak Endeksi’ne göre Bartın’ın fiyatı en çok yükselen ilçesi aylık yüzde 0,9 artışla Merkez oldu.

PAYLAŞ