TOKİ Kütahya Merkez İnköy kuraları çekiliyor!

375
Kütahya Toki

Kütahya Merkez İnköy Alt Gelir Grubu Konut Projesi kapsamında TOKİ tarafından inşa ettirilen konutların kuraları 28 Kasım’da çekilecek.

TOKİ Kütahya Merkez İnköy Mahallesi Alt Gelir Grubu projesinde kura çekilişi 28 Kasım 2017 tarihinde yapılacak. TOKİ tarafından Kütahya İnköy Toplu Konut Projesi kapsamında inşası devam eden 678 adet konut, 30 Ekim – 17 Kasım 2017 tarihleri arasında başvuru alınarak kuralı satış yöntemiyle satışa sunulmuştu.

Kurada, asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, 04 Aralık 2017 tarihinden itibaren T.Halk Bankası A.Ş.’nin Türkiye geneli tüm şubelerinden geri alabilecek. “Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası” noter huzurunda; Banka ve İdare yetkilileri denetiminde 28 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirilecek. Konut sayısı kadar asil alıcı belirlenecek. Aynı anda asil alıcıların konutları da kura ile belirlenecek. Konut sayısının yüzde 20’si kadar yedek alıcı belirlenecek. Satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda kura çekilişi yapılmayacak.

Başvuru şartlarını sağladıklarını kanıtlayarak hak sahibi olanlar kategorilerinin önceliğine ve başvuru sıralamasına göre İdarenin hazırlayacağı ve ilan edeceği program doğrultusunda konut seçim ve sözleşme imzalama işlemlerini İdarenin kullanıma açacağı bloklar
arasından gerçekleştirecekler.

PAYLAŞ