TOKİ kura sonuçları nasıl öğrenilir?

1985
TOKİ kura sonuçları nasıl öğrenilir?
TOKİ kura sonuçları nasıl öğrenilir?

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından inşa edilen konutlar, başvuru sayısı satışa çıkarılan konut sayısından fazla olduğu takdirde kuralı satış yöntemiyle hak sahiplerine veriliyor. Kura tarihi de genellikle başvuru tarihinden kısa süre sonraya planlanıyor. Peki TOKİ kura sonuçları nasıl öğrenilir? Kura sonuçları TOKİ internet sitesinden nasıl kontrol edilir? Bu içerikte en kısa yolu sizlerle paylaşacağız.

Projeland olarak Toplu Konut İdaresi tarafından inşa edilen konutların haberlerini sizlerle paylaşıyoruz. Başvuru tarihleri, kura sonuçları, sözleşme tarihleri ve satış fiyatları hakkında tüm bilgileri en anlaşılır biçimde sunmaya çalışıyoruz. Ancak kura sonuçlarını öğrenmenin başka yolları da var.

Türkiye’nin her köşesinde yeni projeler üreten TOKİ, bugüne kadar birçok insanı ev sahibi yaptı. Markalı projelere nazaran biraz daha uygun fiyata ev sahibi yapan idare, ödeme alternatifleriyle de dikkat çekiyor.

Kura sonuçları TOKİ internet sitesinden nasıl öğrenilir?

TOKİ’nin avantajlı ödeme koşullarından faydalanmak ve kaliteli bir yaşam sürmek isteyen konut alıcıları, yaşadıkları şehirlerde bir projeye başvuruda bulunuyorlar.

Başvuru tarihinden en fazla 1 ay sonra konut seçme ve belirme kurası çekiliyor. Bu tarihleri az önce ifade ettiğimiz gibi Projeland üzerinde bulabilirsiniz. Ayrıca, en kısa sürede sonuçları sizlerle paylaşmaya çalışıyoruz. TOKİ’nin internet sitesinden bakmak isterseniz de biraz karmaşık olan ama doğrudan kaynağa erişebileceğiniz bir yöntem var. Bu yöntemi uygulayarak TOKİ kura sonuçlarına kısa sürede ulaşmanız mümkün.

TOKİ kura sonuçları öğrenme adımları

  1. Öncelikle TOKİ’nin internet sitesinde yer alan Türkiye Geneli Satışlar bölümüne geliyoruz.
  2. Daha sonra klavyenizden “CTRL+F” fonksiyonunu kullanarak projenizin adını ilgili alana yazmanız gerekiyor.
  3. Türkiye Geneli Satışlar bölümünde yer alan tabloda konut sayısından sözleşme tarihlerine kadar pek çok detay göreceksiniz.
  4. Burada aradığınız projenin Detay linkine tıklayarak kura sonuçlarını takip edebilirsiniz.

Bunu bir örnekle pekiştirelim. Diyelim ki Ankara Sincan Saraycık projesine başvurdunuz. CTRL+F fonksiyonunu kullanarak ilgili arama kısmına yazdığınızda karşınıza aşağıdaki görselde yer alan bir görüntü çıkacak:

TOKİ kura sonuçları öğrenme adımları
TOKİ kura sonuçları öğrenme adımları

Projenize ulaştıktan sonra en sağda yer alan Detay bölümüne tıkladığınızda kura sonuçlarını kolay bir şekilde görebilirsiniz.