TOKİ Karabük Soğuksu Konutları’nda 697 TL taksitle!

489
TOKİ

TOKİ Karabük Soğuksu Konutları 20 Kasım’da satışa çıkıyor. Projeden ayda 697 TL taksitle ev sahibi olmak mümkün.

Karabük Merkez Soğuksu Mahallesi Kentsel Yenileme Projesi kapsamında yaşama geçen projede konutlar satışa sunuluyor. Başvurular 20 Kasım’da başlayacak ve 1 Aralık 2017 tarihine kadar devam edecek. 700 konutluk projede 167 adet konut satışa çıkacak.

Başvurular 3 kategoride kabul edilecek;
1. “Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri” kategorisi (Sosyal Güvenlik
Kurumundan alınmış Hak Sahipliği Belgesi olan)
2. “En az yüzde 40 Engelli Vatandaşlar” kategorisi
3. “Diğer alıcı adayları” kategorisi

Şehit Aileleri, Maluller (Terör, Harp ve Vazife Malulleri) ile Dul ve Yetimlerine kuraya girmeden konut alma hakkı tanınacak, ancak bu kişilerin konutları öncelikli olarak kura ile belirlenecek. Yüzde 40 Engelli Vatandaşlara konut sayısının yüzde 5’i kadar (2+1 konutlardan 7 adet ve 3+1 konutlardan 2 adet olmak üzere toplam 9 adet konut) kontenjan ayrılacak ve kura ile hak sahipleri belirlenecek. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacak.

Diğer Konut Alıcı Adayları, idare genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecek.

Projede 101 metrekarelik iki oda bir salon evlerin fiyatları 133 bin 931 TL’den başılyor. 144 ay vadede aylık taksitler ise 697 TL’den başlıyor. 141 metrekarelik üç oda bir salon evlerin fiyatları 208 bin 454 TL’den, aylık taksitleri ise bin 85 TL’den başlıyor.

Detaylar için tıklayın

PAYLAŞ