Tatile çıkmadan bavula en çok eşya sığdırma rehberi

553
Bavula En Çok Eşya Nasıl Sığdırılır?

Tatil öncesinde dikkatli bir şekilde yapılması gereken hazırlıklar arasında bulunan bavul toplama süreci eziyet olmaktan çıkıyor. Eşyaların dağınık bir şekilde doldurulması, rulo olarak yerleştirilmesi ve katlanarak koyulması arasında büyük bir fark bulunuyor. Tatile çıkmadan bavula en çok eşya sığdırma rehberi ile bavulu potluk oluşmadan hazırlamak mümkün. Bavula katlayarak koyulduğunda sığmayacak olan pantolon, gömlek, ayakkabı ve kişisel bakım ürünlerini yerleştirmenin taktiği bulundu.

Çok daha pratik bir hale gelmesi açısından her eşyayı özel olarak değerlendirmek gerekiyor. Yer kaplayan fakat içi boş olan tüm nesnelerin içerisine bir eşyanın doldurulması oldukça önemli. Bavulun orta kısmı tamamen dolmuş olmasına rağmen kenarlarında bulunan boşluklar, klasik katlama yöntemiyle doldurulamıyor. Çok daha fazla eşyayı sığdırmak için yapılması gerekenler açıklandı.

Eşyalar Bavula Nasıl Yerleştirilmemeli?

Bavulun doldurulabilmesi için ihtiyacınız olan nesneleri aldığınıza emin olmanız gerekiyor. İhtiyaç listenizi oluşturmalı ve konaklayacağınız yere gelene dek bavulunuzdan eşya çıkarmanız gerekmeyeceğini bilerek yerleştirmeniz gerekir. Bavulun açılması ve yolculuk ortasında düzenin bozulması halinde, önceki hali gibi yerleştirilmesi zorlaşacaktır. Pantolonları birer karış olacak şekilde katlamak son derece yanlık bir tekniktir. Bu yöntemin uygulanması halinde özellikle hem yatay hem de dikey olarak kaplanan alan artacaktır.

En alt kısma pantolon, gömlek, kazak gibi kıyafetlerin yerleştirilmesi de yanlıştır. Kişisel eşyaların üst kısma dizilmesi doğru değildir. Bavul doldurulurken ilk olarak ayakkabı, parfüm, takılar gibi eşyaların yan yana olacak şekilde yerleştirilmesi gerekir. Tatile çıkmadan bavula en çok eşya sığdırma rehberi ile bireyin kendine uygun valiz bulması ve eşyalarını doğru teknikle yerleştirmesi mümkün oluyor.

Nasıl Bir Valiz Kullanılmalı?

Kullanılacak olan valizin mutlaka çok sayıda cep ve göz de denilen bölümlerinin olması gerekir. Bu bölümlere kişisel eşyaların yerleştirilebileceği gibi, iç çamaşırları ve çorap gibi küçük nesnelerin doldurulmasıyla yerden tasarruf edilecektir. Cüzdan, gözlük, kulaklık, telefon gibi eşyaların bulundurulması için ufak el çantası kullanılması gerekir. Bavulda yer kaplamamasını sağlanacak her eşya ile çok daha fazla kıyafetin yerleştirilmesi mümkün olacaktır.

Valizin büyük tek bir gözünün bulunması hiçbir avantaj sağlamaz. Bunun yerine önünde, orta kısmında ve arkasında olacak şekilde en az üç bölümü bulunan valizler daha dayanıklı ve kullanışlıdır.

Eşyaları Kategorilerine Ayırıp Yerleştirme

İç çamaşırlar, günlük kıyafetler ve teknolojik aletler veya aksesuarlar olacak şekilde farklı kategoriler oluşturulması gereklidir. Bu sayede aranan eşyalar daha kolay bulunabileceği gibi, baskı nedeniyle zarar görmemeleri sağlanır. Çizilebilecek, hasar görebilecek nesneler ile sert cisimlerin yan yana koyulmaması gerekir. Laptop benzeri bir aletin taşınması için, kazakların veya pantolonların arasına yerleştirilmesi en doğru tekniktir. Tatile çıkmadan bavula eşya sığdırma rehberi ile rulo yapma tekniği yerine eşyaları kategorilerine ayırarak ayrı gözlere yerleştirme tekniği tercih edilebilir.