Satılacak evin değerini artırmanın yolları

298
Satılacak evin değerini artırmanın yolları
Satılacak evin değerini artırmanın yolları

Eğer oturduğunuz evi satmayı düşünüyor veya yatırımınızı kara çevirmek istiyorsanız kafanızdaki fiyatı karşı tarafa kabul ettirmekte zorlanabilirsiniz. Bu noktada nerede hata yaptığınızı düşünmeli ve istediğiniz fiyatı karşı tarafa kabul ettirmek için bazı yollara başvurmanız gerekebilir. Bu yazımızda satılacak evin değerini artırmanın yollarını anlatmaya çalışacağız.

Satılacak evin değerini artırmanın birçok yolu bulunuyor. Bunları sizinle paylaşmadan önce Türkiye’de her yıl ne kadar konut satıldığını bilmeniz faydalı olabilir.

Türkiye’de 2016 yılının verisine göre toplam 1 milyon 341 bin 453 adet konut satıldı. Bu konutların 631 bin 686 adedi birinci elden sahibiyle buluştu. Geri kalanı el ikinci el ve ipotekli satış olarak gerçekleşti. Böylesine büyük arz ve talebin olduğu bir sektörde herkes satacağı evinin değerini artırmak ister.

Yeni evinizi Projeland'den bulun

İşte satılacak evin değerini artırmanın yolları:

Evinizin öne çıkan özelliklerini iyi bilin

Satılacak evin değerini artırmanın birinci kuralı evinizi iyi tanımanızdır. Bu nedenle öne çıkan özelliklerinin bir listesini çıkarabilirsiniz. Kendinize sormanız gereken soru şu: Neden insanlar sizin evinizi tercih etmeli?

Temiz tutun

Dairenizin değerini artırmak istiyorsanız içini temiz tutmaya özen gösterin. İnsanlar evinizi ziyaret ettiğinde temiz bir görüntüyle karşılaşsınlar ve bu evin satın almaya değer olduğunu düşünsünler.

Detaylara dikkat edin

Satılacak evin değerini artırmanın yolları arasında detaylara dikkat ön plana çıkıyor. Hiç tahmin edemeyeceğiniz detaylar evinizin değerini artırabilir.

Mutfağınızı ve banyonuzu yenileyin

Evinizdeki en önemli bölümler mutfak ve banyodur. Eğer bu bölümlere para harcayıp yenilerseniz evin değeri otomatikman artacaktır. Tüketici raporları yenileme yoluyla evlerin değerini yüzde 7 artırdığını ortaya koyuyor.

Evinizin fotoğraflarına dikkat!

Pek çok insan tarafından dikkat edilmese de evlerinizin fotoğraflarının iyi olmasına özen gösterin. Çünkü emlak sitelerinde bu fotoğrafları kullanacaksınız. Eviniz diğer ilanlara göre daha iyi fotoğraflara sahipse bir adım önde olacaksınız demektir.

Projeland Facebook sayfasını takip edin