Pelican Hill’de 4.5 milyon dolarlık malikane satışta

415
Pelican Hill'de 4.5 milyon dolarlık malikane satışta

Büyükçekmece’de bulunan Pelican Hill projesinde bulunan bir malikane 4 milyon 500 bin dolara satışa çıkarıldı.

Pelican Hill projesinde yer alan en büyük malikanelerden biri 4 milyon 500 bin dolara satışa sunuldu. 994 metrekare alana sahip olan malikanede 8 oda ve 3 salon var. 3 katlı malikanede asansör, açık ve kapalı otopark, havuz gibi özellikler bulunuyor. 

Malikanenin bahçe katında sinema odası, misafir yatak odası, wc, duş, mutfak, şark köşesi, salon, spa, Türk hamamı, jakuzi, dinlenme ve masaj bölümü, fin hamamı, çamaşır odaları, hizmetli odası yer alıyor. Zemit katta salon, oyun odası, yemek odası, mutfak, oturma ve tv odası, misafir tuvaleti ve vestiyer yer alırken; birinci katta ebeveyn suiti, üç adet genç odası, banyo bulunuyor. Sosyal tesis alanında ise tenis kortu, açık ve kapalı olimpik yüzme havuzu, sauna, spa ve hamam yer alıyor.

Masal diyarını anımsatan Pelican Hill

İşte yaşayanların kendisini bir dünya yıldızı gibi hissetmelerini sağlayacak olan Bologna tipi özel tasarım mlikanesi…
Bologna tipi malikanenin özel tasarım dekorasyonu Türkiye’nin en ünlü mimarlarından biri tarafından yapıldı. Son derece görkemli bir görünüme sahip olan ve içinde bir yıldızın gereksinim duyacağı en küçük ayrıntıya kadar her detaya yer verilen Bologna’da hayat hiç durmuyor. 

Dışarıdan bakıldığında muhteşem bir güzelliğe sahip olan Bologna görenleri kendisine çeken bir ihtişama sahip. Büyük yaz davetleri düşünülerek yapılandırılmış olan arka kısımdaki havuz ise malikaneye apayrı bir dünya katıyor. 
Evin giriş avlusunda bulunan, uzun süreli yatıya gelmiş misafirlerin ayrı giriş çıkışının olduğu evin dışında yer alan misafir süiti, home ofis olarak da kullanılabilir. Bu evin bir başka özelliği ise misafir süitinin arka bölümünde üstü kapalı ayrı bir barbekü alanının tasarlanmış olması.

Eve girildikten sonra sizi, evin tam ortasında yer alan çift kollu merdiven karşılıyor Zeminde kullanılan altın ve gümüş mozaikler sizi adeta Adriyatik’In kraliçesi aşıklar şehri Venedik’e götürüyor. Sol tarafta mutfak yer alıyor. Mutfak ve yemek odasının birbirine bağlantılı olması ve açık otoparktan mutfağa kolay ulaşım evin ayrı bir özelliği.

Evin görkemli merdiveninin hemen sağ tarafında yüksek tavanlı, galerili bir salon ve iç avluya bakan günlük oturma odası karşınıza çıkıyor. Menekşeler içindeki oturma odasında doğal bir yaşam alanı yaratılırken, evin neredeyse tüm duvarlarına giydirilen kumaşlar gerçekten göz alıcı… Gerek salonda, gerek yemek odasında teraslar oldukça geniş dizayn edilmiş… Göl ve denize hakim teraslar dostlarla birlikte mükemmel bir manzara eşliğinde yemek yenebilmesi için tasarlanmış. 
Üst katta bulunan odalar vanilya ve pudra renklerinin siyah ile uyumunu ortaya koyuyor.  Üst katta 4 yatak odası bulunuyor. Ebeveyn odasında ise siyah, beyaz ve krem renklerinin aynalarla kombinasyonunda Napolyon dönemi yansıtılıyor.  Diğer yatak odalarında petrol yeşili, bej ve kırmızı tonları kullanılmış. 

Tüm malikanelerimizde olduğu gibi Bologna’da da evin bahçe katı ev sahibinin isteğine göre bölümlendirilebilir. Bologna tipi örnek malikanenin bahçe katında, bahçeden ışık alan bölümlerde, havuzla birlikte kullanılan ikinci bir salon ve misafir yatak odası olarak değerlendirilecek bölümler var. Alt katta misafir odasında bahçeyle iç içe misafirin kendini iyi ve rahat hissedeceği bir ortam hazırlanmış. Bahçe katının ışığa ihtiyaç duyulmayan bölümleri, sinema odası, sauna, spor odası olarak tasarlanmış. Rahatlık ve konforun bir arada olduğu Bologna’da Türk hamamı, jakuzi ve sauna güzelliğiyle göz kamaştırıyor. Film seyretme keyfini doyasıya çıkartabileceğiniz salonuyla, sinemayı ayağınıza getiriyor… Bahçeye açılan salonda oryantalist öğeler öne çıkarken, bir şark odası da yaratılmış. Rampayla inilen bir kapalı garajın hizmetli süiti ve servis odaları ile olan bağlantısı fonksiyonel bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Pelican Hill Bologna ile farklı bir yaşam vaat ediyor. 

PAYLAŞ