Paris stili dekorasyon

326
Paris stili dekorasyon

Paris deyince akla Hausmann mimari stilinde inşa edilmiş, tarif kokan, asil, karizmatik mekanlar geliyor.

Hausmann stili evlerde, odalarda büyük mimari detaylarla kaplı yüksek tavanlar, dökme demirden korkuluklu küçük bir balkon, hoş bir sokağa ya da Seine Nehri’ne bakar. 

Paris stili olarak bahsedilen ve Fransız iç dekoru için kullanılan bir terim olan Hausmann, antikaların ve en kaliteli vintage koleksiyon parçalarının sofistike bir karışımı ve küçük bir miktar taşra dokunuşu içerir. 

Hausmann stilinde iç dekorasyon oldukça büyüleyici ve romantik bir ortama sahiptir. Tipik olarak bu tür evlerin büyük mimari detaylarla süslenmiş yüksek tavanları olduğunu görebilirsiniz. İşlenmiş demir parmaklıklar, balkon ve merdivenler dahil mümkün olan her yerde kullanılır. Bu stildeki evlerin bir diğer ayırt edici özelliği ise yüksek pencerelerdir. 

Hausmann stilinde bir evde oturmasanız bile, iç mekânınıza klasik bir Paris görünümü vermek için çeşitli öğeleri kullanabilirsiniz. Paris stili dekorasyonun zaman içinde sürekli değiştiğini belirtmekte yarar var. Baroktan rokokoya ve daha çağdaş neoklasik stillere kadar pek çok şey Parizyen görünümün bir parçasıdır. Bu evlerin zengin mücevher renklerinden oluşan ayırt edici bir renk paleti vardır. Kraliyet mavisi, kızıl ve zümrüt yeşili gibi klasik renkler ilginç vurgular yaratmaya yardımcı olan siyah, altın ve bejle birlikte kullanılır. 

Bu stilin ruhunu yakalayabilmek için, vintage görünümlü ve zamanla eskimenin getirdiği bir şıklığa sahip mobilyalar kullanmanız gerekir. Sandalyeleri, masaları geleneksel gardıroplarla ve siyah-krem renk tonlarıyla birlikte kullanabilirsiniz. Bunlar altın vurgularla süslenebilir. 

Duvar şamdanları, kristal avizeler, masa lambaları ve püsküllü abajurlar bu ortamda kullanabileceğiniz ışıklandırma seçeneklerinden bazılarıdır.

PAYLAŞ