Oturma odası dekorasyonunda yeni moda

1411

Tarz belirlemek daima ilk adımdır. Konsepti belirleyerek oturma odasına yeni moda akımlarından uygulayabilirsiniz. Birbirinden şık tasarımlar, 2018 modası ve konfor içerikli şahane oda tasarımlarını seçebilirsiniz. Odanızda değişiklik yapmak veya var olan mobilyaları kullanarak ufak değişiklikler yapmak isterseniz sizler için tasarım stillerini sunuyoruz.

  • Minimalist tasarımlar

Minimalist dekorasyonda amaç sadelik içerisindeki şıklıktır. Aksesuar, gereksiz ayrıntılar ve süsleme gereçlerinin kaldırılarak sadece mobilyaların ve gerekli ürünlerin kullanılmasıdır. Kiralık daire içerisinde oturuyorsanız bu dekorasyonu rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Bu dekorasyonda düz çizgiler ve sade tasarım ürünleri kullanılır. Zemin kaplamalarında, duvar ve mobilyalarda cam, ahşap ve beton kullanılır. Sadelikten hoşlanan kişiler için ideal bir tasarımdır.

  • Rustik konsept

Çekici tuğlalar, beton renkleri ve ahşabın göz alıcı sade şıklığı. Oturma odasında yeni trendler arasında rustik tasarımlar yer alıyor. Sadeliğin ön planda olduğu, rahatlığın donatı edildiği, geometrik çizgiler ve mat renklerle uygulanır. Kütüphane edasında uygulanan rustik kombinlerde, davetkar çizgiler ön plandadır. Duvarların tuğla ve ahşap kaplama olması nedeniyle genellikle satılık daire arayanların aklında bulundurması gereken bir dekorasyon tarzıdır.

  • Endüstriyel konsept

Genellikle bodrum kat, çatı katı gibi alanlarda uygulanır. Kapı kullanılmadan; çelik, tuğla ve ahşap öğelerin kullanıldığı tasarım örnekleridir. Son yılların en çok kullanılan tasarım trendi olarak ofis, kafe ve restoranlarda da harika tasarımlar uygulanıyor.

  • Klasik konsept

Modası hiç geçmeyen ve her zaman kullanılan klasik konsept, son yıllarda yine çok moda. Klasik mobilyalar, klasik renkler, parlak kumaşlarla tasarlanan koltuklar ve perdeler… Haki yeşilleri, kahverengiler, siyahlar ve maviler, klasik tasarımların en çok kullanılan renkleridir. Konseptte genellikle ahşap ayaklı koltuklar, klasik halılar, kırlentler ve şaşaalı perdeler kullanılır.

  • Modern konsept

Modüler mobilyalar, sade ve şık tasarımlar modern konseptin önemli ögeleridir. Fazla ihtişamlı olmayan mobilyalar, gereksiz aksesuarların kullanılmadığı tasarımlardır. Modern tasarımlarda, halılar, perde ve aksesuarlarda değişiklik yapılarak uzun seneler kullanılabilir.

  • Country konsept

Son yılların en moda tasarımlarından biri olan Country konsept, kırsal stil olarak biliniyor. Geleneksel, sade ve kırsal tarzda tasarım edilen genellikle beyaz mobilyalardan oluşan konsepttir. Oturma odasında yeni trendler country konseptte göz alıcı renklerle tamamlanır. Danteller, bol işlemeler, rengarenk canlı kumaşlar kullanılır. Ahşap ham madde ön plandadır.

  • Temalı konseptler

Genellikle ülke tarzlarını yansıtan konseptlerde, Akdeniz stili, İtalyan mobilya, Amerikan mobilya gibi farklı konseptler kullanılır. Her ülke temasına göre farklı kombinler uygulanır. Örneğin Akdeniz stili, genellikle yazlıklarda kullanılır. Beyaz mobilyalar, mavi ve yeşil aksesuarlar kullanılır. Rahatlık ve salaş ev tekstil ürünleri ön plandadır.

İtalyan mobilyalarda genellikle kahve tonları kullanılır. Geniş oturum sağlayan koltuklar, etamin görünümündeki koltuk döşemeleri, büyük ve metalik sanatsal aksesuarlar ve ahşap el yapımı mobilyalar, konseptin temel öğeleridir.

Oturma odalarında konsept uygularken öncelikle stil belirlemeli ve evin kullanım alanlarına göre mobilya, aksesuar ve farklı ürünlerle tasarımınızı gerçekleştirin. Yalın mobilyalar seçtiğiniz zaman, moda değişse de ufak değişiklikler yaparak uzun yıllar mobilyaları kullanabilirsiniz.