Organize İşler: Sazan Sarmalı Nerede Çekildi?

4783

Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği ve 2005 yapımı Organize İşler’in devam filmi olan Organize İşler: Sazan Sarmalı, 1 Şubat’ta vizyona girdi. 14 yıl aradan sonra yeniden beyaz perdeye gelen Organize İşler filmi büyük ilgi gördü. Film ilk üç günde 923 bin 663 kişi tarafından izlendi ve 15.020.690 TL hasılat elde etti.

Organize İşler: Sazan Sarmalı

Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği ve başrolünde yer aldığı filmin kadrosunda pek çok ünlü isim de bulunuyor. Filmde, Kıvanç Tatlıtuğ, Ezgi Mola, Bensu Soral, Rıza Kocaoğlu, Okan Çabalar, Güven Kıraç, Ahmet Mümtaz Taylan, Ersin Korkut, Erdem Baş, Mahir İpek, Ekin Türkmen, Atakan Çelik ve Safa Sarı yer alıyor.

Organize İşler: Sazan Sarmalı Konusu

İstanbul şehrinde Organize İşler tam gaz devam etmektedir. Sazanlar yem peşinde, oltalar Asım Noyan ve ekibinin elinde, daha büyük balıklar ise bu ekibin peşindedir ve bu sefer darbe hiç beklenmedik yerden gelir: Asım’ın biricik kızı Nazlı dolandırılır.

Dolandırıcılar kralının kızı dolandırılır ise ne olur? Nazlı babasını organize işlerden caydırmak isterken, kendisi mi sazan sarmalına takılmıştır?

Organize İşler: Sazan Sarmalı Nerede Çekiliyor?

Organize İşler: Sazan Sarmalı

Filmin çekimleri devam ederken ilk fotoğraflar Beyoğlu Evlendirme Dairesi’nin önünden gelmişti. Setin ilk gününde Bensu Soral kamera karşısına geçmiş ve nikah sahnelerinden ilk kareler basına yansımıştı.

İstanbul’daki kiralık daireler için tıklayın

Serinin ikinci filminin başrolünde bir nevi İstanbul yer alıyor. İstanbul’un en bilinen mekanlarında çekilen film, izleyicilere şehir turu da sunuyor. Çekimler Galata, Unkapanı, Üsküdar ve Moda olmak üzere İstanbul’un popüler ve tarihi semtlerinde gerçekleşti.

İstanbul’daki satılık daireler için tıklayın

Organize İşler: Sazan Sarmalı Netflix’te Yayında

Online dizi ve film platformu Netflix, 15 Şubat Cuma akşamı Organize İşler: Sazan Sarmalı filminin Netflix ekranlarına geldiğini duyurdu. Türkiye pazarında emin adımlarla ilerleyen Netflix, Hakan: Muhafız gibi orijinal serilerinin yanı sıra vizyon filmlerini de bünyesine katmaya başladı.

Netflix’in konu ile ilgili olarak yaptığı film açıklaması ise şu şekilde: “Türkiye dahil, ABD’den İngiltere’ye, Kanada’dan Danimarka’ya, 190’dan fazla ülkedeki izleyiciler, İstanbul’un altını üstüne getiren üçkağıtçı Asım Noyan ve çetesinin maceralarına tanıklık edecek.”

Emlak magazin haberlerini incelemek için tıklayın

PAYLAŞ