Mutfakları derli toplu tutmanın 5 yolu

46512

Küçük bir mutfağa sahipseniz tencere ve tava gibi mutfak gereçlerine yer bulmanın ne kadar zor olduğunu biliyorsunuzdur. Hepimiz geniş geniş mutfaklarımız olsun isteriz ancak elimizdeki mutfağı en iyi şekilde kullanırsak pek çok sorunu da çözüme kavuşturabiliriz. Galerimizi inceleyerek küçük mutfaklarınızı daha iyi kullanmanızı sağlayacak yararlı fikirler edinebilirsiniz. Haydi başlayalım!

Ek sepetler ile yeni alan yaratın

Mutfak

Mutfak dolaplarınızın içine ek sepetler monte ederek ekstra depolama alanı yaratabilirsiniz. Üstelik bunu yapmak için büyük bir çaba ve para da sarf etmeniz gerekmiyor. Ev ile ilgili eşyalar satan herhangi bir yapı marketten bu tarz sepetler alabilirsiniz. Mutfak dolabını delmek için muhtemelen matkaba ihtiyacınız olacak. Bu konuda arkadaşlarınızdan yardım isteyebilirsiniz. Küçük bir işlem için matkap alıp ek maliyete girmenize hiç gerek yok. Dolap kapağına monte ettiğiniz sepete ister yiyecek, isterseniz de mutfakta bulunması gereken diğer ıvır zıvırları yerleştirebilirsiniz.

Önceki

1. Dolapların içini mutlaka değerlendirin

Dolapların içini yemek kitabı haline getirebilirsiniz. Kara tahta boyası ile boyayacağınız dolaplar kimi zaman tarifler için, kimi zaman ise ölçü tablosu için kullanılabilir. Günümüzde kara tahta boyası her yerde bulunuyor. Bu boyaları kullanmak için özel bir yeteneğe de ihtiyacınız yok. İsteyen herkesin kolayca uygulayabileceği bu boyalar, mutfak dolaplarımızın daha kullanışlı bir hale gelmesini sağlayacak.

Önceki