X
    Kategoriler: DekorasyonFoto GaleriMutfak Dekorasyonu

Mutfak dolaplarında yenilik zamanı

Mutfak dolaplarınızı dekoratif kaplamalar, renkler ve aksesuarlarla güzelleştirin. İster geleneksel bir görünüm, ister modern bir tarz tercih edin. Galerimizdeki mutfak dolapları, eski dolap tasarımlarının ötesine geçiyor. İşte 2018’in en çarpıcı mutfak tasarımları!

Desenli cam dolaplar

Bu mutfak ilk bakışta sıradan gibi görünse de detaylarıyla öne çıkmayı başarıyor. Tasarımcı Rebekah Zaveloff, mutfak dolaplarının camlarına elmas taneleri ekleyerek mutfaklarımıza hem ışıltı hem de zarafet getirmeyi amaçladı. Mutfaktaki İskandinav havasını altın sarısı detaylar kullanarak kırabilirsiniz.

Kahverenginin güzelliği

Eric Cohler tarafından tasarlanan bu mutfak ise sade tasarımıyla ilgi çekiyor. Kahverengi, beyaz ve metalin uyumu rahatlatıcı bir hava yayarken her renk aksesuara da uyum sağlayabiliyor. Parlak beyaz tezgahlar, içeri giren gün ışığının yansımasını sağlayarak odayı olduğundan daha aydınlık gösteriyor. Bu da kahverenginin yarattığı boğucu havayı yok ederek mutfakta dengeyi sağlıyor.

Gemi penceresi

Bu mutfağı görür görmez burnumuza deniz kokusu geliyor. Dolaplara gemi penceresi ekleyen tasarımcı Gary McBournie, deniz havasını evlere taşımayı amaçlamış. Ayrıca mutfağın bir köşesine gemilerde bulunan merdivenlerden de eklemiş. Bu merdiveni kavanoz dizmek için kullanabilirsiniz.

Farklı malzemeler bir arada

Mutfaklarda genellikle tamamı ağaç olan dolaplara aşinayız. Bu mutfakta ise köknar dolaplar, metal çekmeceler ile birleştirilmiş. Aynı anda hem zıtlık hem de sıcaklık yayan bu dolaplar evinize çok yakışacak. Yeşilin her tonuyla da uyum sağlayan bu mutfak, doğayı da evimize taşımanın güzel bir yolu olacak.

Belçika’dan ilham aldı

Tasarımcı Ellen Niven, Belçika’nın geleneksel dolaplarını bu sene evlerimize taşımak istiyor. Belçika için sıradan olan bu mutfak dolapları bizim mutfaklarımıza yenilik katacak. Bu dolapları çini tasarımlı porselenler ile süsleyebilirsiniz.

Kontrastın gücü göz kamaştırıyor

Dekorasyonda kontrast yaratarak çarpıcı bir etki elde edebilirsiniz. Beyaz dolapları, koyu renkli rustik menteşeler ile birleştirerek kontrastın gücünden faydalanabilirsiniz. Mutfağın geri kalanını da rustik tarzda dekore edebilirsiniz.

Rustik dekorasyon galerimizi incelemek için tıklayın

Beyaz eşyalar yok oluyor

Tasarımcı Jay Jeffers, bu sene mutfaklardaki beyaz eşyaları gizleyecek tasarımlara imza attı. Buzdolabı ve bulaşık makinesini mutfak dolabı kaplamalarıyla gizleyen tasarımcı, tek rengin gücünden faydalanmayı amaçlıyor.

Dekorasyon galerilerini incelemek için tıklayın

Selin Çatak :