Muhteşem bahçe mobilyaları

104

Güneşin kendini iyice hissettirmeye başladığı bugünlerde bahçe, veranda ve balkonlarda muhteşem bahçe mobilyaları ile dekorasyon çalışmalarına başlayabiliriz. Bu mobilyalar için dikkat etmemiz gereken birkaç şey var. Bahçe mobilyalarımızın hava koşullarına dayanması gerekiyor. Güneşten en az düzeyde etkilenecek kumaş seçimleri yapılmalı. Yaramaz çocuklar ve evcil hayvanlar için de dayanıklı olmalı.
Mobilyaları alırken yerleştireceğiniz alanı göz önüne alarak seçim yapmanız çok önemli. Fazla alanınızın yoksa L şeklinde bir oturma grubu tercih edebilirsiniz.
Bahçe mobilyalarını evin içerisinde de kullanabilirsiniz. Eve yaz havası katan bu mobilyaları özellikle bahçeye veya balkona açılan odalarda kullanmanız daha iyi olacaktır.
Yeşilin farklı tonlarını içerisinde barındıran bu mobilya bahçenizde harika görünecek. Mobilyanın renk seçimini bahçenizdeki bitkilere ve evin dış cephesinde kullanılan malzemelere göre seçebilirsiniz.
Bahçede kalabalık bir grup ağırlamayacaksanız tek kişilik mobilyalarla samimi bir ortam yaratabilirsiniz.
Bambunun doğallığını ve rahatlığını bahçenize taşımanızın vakti geldi. Mavi yaz renkleri arasında karşımıza en çok çıkanlardan bir tanesi. Deniz havasını bahçenize taşımak istiyorsanız mavi tonlarını kullanabilirsiniz.
Bahçede spor tarzı mobilyalar yerine antik dönemlerden kalmış gibi görünen divanları da kullanabilirsiniz. Farklı dokulardaki ve renklerdeki kumaşlar ile yaşanmışlık hissini artırabilirsiniz.

Fotoğraflar: housebeautiful

Dekorasyon galerilerini incelemek için tıklayın