Mor yatak odaları için 10 dekorasyon fikri

4130

Kraliyetlerin sıklıkla tercih ettiği mor rengi, lüks yaşamı, gücü ve yaratıcılığı simgeliyor. Evlerde mutlaka yer alması gereken renklerden biri olan mor, 2018’in de gözde renkleri arasında yer alıyor. Mor yatak odaları için 10 dekorasyon fikrini sizler için sıraladık.

Cesur tasarımlar

Yatak odaları için patlıcan moru tonlarını tercih ederek cesur bir dekorasyona imza atabilirsiniz. Koyu renk duvarları, açık renkli şeftali tonları ile tamamlayabilir, altın rengi detaylara da yer verebilirsiniz.

Tamamlayıcı renkleri es geçmeyin

Morun güzelliği çok yönlülüğünde yatıyor. Her bir tonu farklı bir dünyanın kapılarını aralıyor. Turuncu ve kızıl tonlarını halı, yastık ve diğer aksesuar seçimlerinde tercih edebilirsiniz.

Doğru tonları bir araya getirin

Dekorasyon mor rengi kullanmanın en önemli kurallarından biri doğru tonları bir araya getirebilme yeteneğidir. Kendi estetik anlayışınıza göre cesur adımlar atarak renkleri birleştirebilirsiniz. Lila ile gök mavisinin uyumu ise kendine hayran bırakacak düzeyde.

Drama sevenlere özel dekorasyon

Kimi insanlar hayatlarına drama katmayı severler. Kişinin yaratıcı tarafını hayata geçiren mor rengi aynı zamanda odaya dramatik bir hava katmayı da başarıyor. Odanın bir bölümünde lavanta rengi kullanarak renk geçişleri yapabilirsiniz.

Desenlere hayatınızda yer açın

Dekorasyona kişilik katmak için desenlere başvurabilirsiniz. Yatak örtüsü veya duvar kağıtlarında desenli modelleri tercih ederek hem dekorasyonu hareketlendirebilir hem de odaya farklı bir hava katabilirsiniz.

Tavan dekorasyonunu es geçmeyin

Tavan

Dekorasyon konusunda tavanlar nedense es geçiliyor. Ancak duvarlara veya mobilyalara gösterdiğimiz özeni pek tabii tavanlara da gösterebiliriz. Renkli tavanlara ve tavan aksesuarlarına alıcı gözle bakmayı deneyebilirsiniz.

Özel tonları kucaklayın

Yatak odanız için en uygun mor tonunu bulmakta zorlanıyor musunuz? O halde daha özel tonlara göz atmanızda fayda var. Her yerde karşımıza çıkan mor tonlarından ziyade boyacılarda özel karışımlar hazırlatabilirsiniz.

Doğallık da önemli

Bu yatak odasında kahverengi tonları, su yeşili ve morun muazzam uyumuna tanıklık ediyoruz. Sulu boyayı anımsatan duvar kağıtları ve ahşap detaylar ise dekorasyona doğal bir hava katıyor.

Kuralları yıkın

Her şeyde olduğu gibi dekorasyon konusunda da karşımıza pek çok kural çıkıyor. Kurallara bağlı kalmak çoğu zaman hem yorucu hem de sıkıcı bir iş. Yatak odanızda kuralları yıkarak hayalinizdeki dekorasyona sahip olabilirsiniz. Kendinizi nasıl daha mutlu hissediyorsanız öyle yaşayın.

Renk dengesi

Yatak odaları dinlenmek, rahatlamak ve yeni bir güne uyanmak için kullanıldığından renk seçimi oldukça önemli. Seçtiğiniz morun tonunu iyi ayarlayın ki sizi hem rahatlatsın hem de enerjiyle dolmanızı sağlasın.

Dekorasyon galerilerini incelemek için tıklayın

PAYLAŞ