Özel Türk jeti düştü, Mina Başaran hayatını kaybetti

1511
Mina Başaran hayatını kaybetti
Mina Başaran hayatını kaybetti

Başaran Holding’e ait C-TRB Challenger 604 jeti düştü. Birleşik Arap Emirlikleri’nden Türkiye’ye dönen uçağın İran’ın güneybatısındaki Çaharmahal ve Bahtiyari Eyaleti yakınlarında düştüğü belirtildi. Özel jette sektörün önemli isimlerinden Hüseyin Başaran’ın kızı Mina Başaran’ın da bulunduğu öğrenildi. Başaran bekarlığa veda partisinden dönüyordu.

Mina Başaran
Mina Başaran

Başaran Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüten Hüseyin Başaran’ın kızı Mina Başaran, Dubai’den dönen özel jetin düşmesi sonucu hayatını kaybetti. Mina Başaran’ın farklı sektörlerde başarılı projeleri hayata geçirerek büyüyen Başaran Holding’in başına geçmesi bekleniyordu.

Mina Başaran ve arkadaşlarının bekarlığı veda partisi için Birleşik Arap Emirlikleri’ne gittiği öğrenildi. Jetin içinde bulunan Hüseyin Başaran’ın kızı ve 7 arkadaşı hayatını kaybetti.

Mina Başaran kimdir?

Hüseyin Başaran’ın kızı hırslı ve yetenekli yapısıyla dikkat çekiyordu. Günümüzde Gıda’nın yanı sıra Yatçılık, Finans, İnşaat, Turizm, Havacılık, Çimento ve Enerji olmak üzere farklı sektörlere de yatırımlarına devam eden Başaran Holding’in başına geçmesi bekleniyordu. 2013 yılında Başaran Grubu Yönetim Kurulu Üyesi olmuştu. Başaran ayrıca Koç Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuştu. Londra’da da yüksek lisansını tamamlamıştı.

Bekarlığa veda partisinden döndüğü sırada hayatını kaybeden Başaran, Metprint Baskı Sistemleri’nin sahibi Murat Gezer ile nişanlanmıştı. Ekim ayında resmiyete dökülen mutlu ilişki, 14 Nisan’da Çırağan Sarayı’nda görkemli bir düğün töreniyle taçlandırılacaktı.

Instagram hesabında en son şu fotoğrafı paylaşmıştı:

Mina Başaran ve arkadaşları
Mina Başaran ve arkadaşları

Başaran Holding’e ait uçakta bulunan yolcuların Başaran Holding’in kızının yanı sıra Liana Hananel, Zeynep Coşkun, Jasmin Baruh, Aslı İzmirli, Ayşe And, Sinem Akay ve Burcu Urfalı oldukları öğrenildi.

Mina Başaran kaç yaşında?

Mina Başaran
Mina Başaran

Ailenin tek kızı olan ve işleri babasından devralmaya hazırlanan Mina, 28 yaşındaydı. Hırslı ve yetenekli yapısıyla dikkat çeken Başaran, 14 Nisan tarihinde dünya evine girecekti.

Hüseyin Başaran kimdir?

Mina Başaran - Hüseyin Başaran
Mina Başaran – Hüseyin Başaran

Başaran Holding’in sahibi Hüseyin Başaran, Trabzon doğumlu bir iş adamı. Evli ve 2 çocuk babası Hüseyin Başaran, farklı sektörlerde faaliyet gösteren Başaran Yatırım Holding’in üçüncü kuşak temsilcisi. Başaran Gıda, Kredi Finans Faktoring, Başaran Enerji, Başaran İnşaat, Ramada Resort Bodrum Hotel, Trabzon Ramada Plaza Hotel &Convention, CMB Yachts ve MC Havacılık şirketlerini bünyesinde barındıran Başaran Yatırım Holding, Fikirtepe’de Mina Towers projesini hayata geçiriyor.

Mina Towers’a adını vermişti

Mina Başaran

 

Hüseyin Başaran, kızı Mina’nın ismini 2016 yılının Eylül ayında satışa çıkardığı, Kadıköy Fikirtepe’de inşa edilen Mina Towers projesine vermişti.

İran Acil Yardım Kurumu’ndan açıklama geldi

İran Acil Yardım Kurumundan düşen Türk uçağına dair açıklama geldi. Kurumdan yapılan açıklamada, “Yerel güçler olay yerine vardı ve uçak enkazına ulaştı. Tüm cesetler yanmıştır. 11 cesedin kimliği belli değil ve kimliklerinin belirlenmesi için DNA testi gerekli” denildi.

İran Kızılay Kurumu Arama Kurtarma Birimi Başkan Yardımcısı Şahin Fethi, dağlık bölgede düşen uçakta patlama olduğuna dikkat çekti. Fethi ayrıca, olumsuz hava şartlarının arama kurtarma çalışmalarını olumsuz yönde etkileyebileceğini de ifade etti.

11 kişinin hayatını kaybettiği bu kaza, Türk sivil havacılığındaki ilk ölümlü iş jet kazası oldu. 2001 model, orta menzilli Challenger 604, Kanadalı Bombardier şirketinin tasarımıydı.

Mina Başaran kimdir?