Meydan Ardıçlı Esenyurt’ta yükseliyor

63

Meydan Ardıçlı Projesi Özyurtlar ve Bahaş Holding ortak girişimi tarafından Esenyurt Doğan Araslı Bulvarı’nda inşa ediliyor. Projenin sol tarafında Esenyurt, sağ tarafında Esenkent ve Bahçeşehir kalıyor.

Bu projenin Özyurtlar’ın diğer projelerinden farkı site yerine aslında büyük bir yaşam alanı inşa edilmesi. Projenin amacı kendi içinde tüm ihtiyaçları karşılamak.

Projenin inşaatı ve satışları Mayıs 2017’de başladı. Tüm proje 2020’de tamamlanacak ve teslimler toplu olarak yapılacak. 67 bin metrekare alana kurulan projede 1.681 adet konut yer alıyor. Ayrıca 121 adet de ticari ünite mevcut.

Meydan Ardıçlı fiyatları

Meydan Ardıçlı’da konut tipleri stüdyo dairelerden 4,5+1’e kadar pek çok farklı seçenekte tasarlandı. Alanları 41 metrekareden başlıyor 228 metrekareye kadar çıkıyor.
Meydan Ardıçlı’da daire fiyatları 172 bin liradan başlıyor. Yüzde 20 peşinatla şirket bünyesinde 60 aya kadar vade yapılıyor.

İtalyan ve Osmanlı Mimarisi harmanlandı

Meydan Ardıçlı projesi İtalyan ve Osmanlı Mimarisi harmanlanarak oluşturulan konsept bir proje. Bloklar 7 katlı olarak tasarlandı. Projenin kendine has bir meydanı olacak. Havuz etrafında ticari alanlar bulunacak. Etrafında bol miktarda, okul, hastane ve alışveriş merkezleri bulunuyor.

Sosyal alanlarda açık ve kapalı yüzme havuzları, yürüyüş alanları, spor salonları, hamamlar, saunalar, fitness salonları, çocuk oyun alanları bulunuyor. Kapalı otopark ve güvenlik de olacak. 12 bin metrekarelik peyzaj alanının bulunduğu projenin en üst katlarında ortak kullanım için teras alanları bulunuyor. Tüm teraslardan deniz ve göl manzarası izlenebilecek.

Aidatlar belirlenmedi

Farklı olarak da 225 kişilik tiyatro sahnesi ve iki sanat galerisi olacak. Meydan alanında sergilerin düzenlenmesi amaçlanıyor. Site yönetimini 5 yıl boyunca Özyurtlar ve Bahaş yapacak. Fakat aidatlar konusunda henüz bir öngörü yok.

Mahmutbey – Esenyurt metrosunun Ardıçlı durağı projenin tam önünde olacak. Bunun dışında projenin önünden toplu ulaşım araçları geçiyor. Projenin TEM otoyolu bağlantısına uzaklığı 700 metre. Ayrıca projenin arka tarafından da yapılacak alt geçitle TEM’e bağlantı olacak.

Bu proje üç etaba ayrılmış gibi düşünebiliriz. B ve C bloklar aile ve oturum için, A bloklar yatırım odaklı, D ve F bloklar ise daha çok gençler için tasarlandı. Proje her kesime hitap ediyor diyebiliriz. Meydandaki dükkanlar ünlü markalara kiralanacak.

Detaylar için tıklayın

Youtube kanalımıza abone olun: Abone Ol

Facebook sayfamızı takip edin: Facebook