Kütüphaneleri düzenleme vakti!

442

Evin belki de en güzel köşesi bizi farklı dünyalara götüren kitaplarımızı dizdiğimiz kütüphanelerimiz. Şimdi kütüphaneleri düzenleme vakti!

Geleneksel veya modern tarzda bir kütüphaneyi salonlarımızın bir köşesine ekleyebilir veya koca bir odanın tamamını kitaplarımıza ayırabiliriz.
Viktorya Dönemi’nden kalma bir şöminenin etrafında şekillenen bu kitaplık çok fazla kitaba sahip olmayan insanlar için ideal. Siz de çalışma masanızın etrafında böyle bir kitaplık tercih edebilirsiniz.
Kütüphanenizi rahat bir koltuğun etrafında konumlandırabilirsiniz. Koltuğun çevresine bir okuma lambası eklemeyi unutmayın.
Tamamı kitaplara ayrılmış bu odada dört kişilik bir okuma masasına da yer verilmiş. Kitap kulübü buluşmaları yapabileceğiniz bu oda için evinizde yer açın.
Klasik tarzda döşenmiş bu odada ahşap kitaplıklara yer verilmiş. Kitaplığın tepesindeki lambaların benzerlerini siz de kendi kitaplığınızda kullanabilirsiniz.
Tam bir okuma alanı olan bu oda boydan boya kitaplıkla kaplanmış. Rahat koltuklarla tamamlanan okuma odasında saatlerin nasıl geçtiğini fark etmeyeceksiniz.
Dilerseniz kitaplarınızın bulunduğu odayı parlak renklere boyayabilirsiniz ancak okuma odalarında nötr renklerin kullanımı dikkatinizin dağılmaması için daha iyi olacaktır.
Oturarak kitap okumayı sevmeyenler kütüphanelerinde L koltuk tercih edebilirler.
Ahşap kitaplıkta doğru rengi ve modeli seçerseniz kendinizi sahil kıyısındaki bir evde gibi hissedebilirsiniz.
Modern tarzda dekore edilmiş salonunuza böyle bir kitaplık çok yakışacak. Kitap sevdalısı biriyseniz evinizin ölçülerine göre kendi kitaplığınızı yaptırmanız daha iyi olacaktır.
Fotoğraflar: housebeautiful
Dekorasyon galerilerini incelemek için tıklayın

PAYLAŞ