X
    Kategoriler: Emlak HaberleriEmlak SektörüFoto Galeri

Konutta ekim şampiyonları belli oldu

Hürriyet Emlak Ekim 2017 Emlak Endeksi verilerine göre Türkiye’nin ekim şampiyonları açıklandı. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa’da Ekim ayında en çok artış yaşanan ilçeler belli oldu. Türkiye genelinde satılık konut fiyatları yükselmeye devam ediyor.

İstanbul’da fiyatlar 4 bin 722 TL’ye ulaştı
İstanbul

Hürriyet Emlak verilerine il bazında bakıldığında, İstanbul’da satılık konutların ortalama metrekare fiyatı 4 bin 722 TL oldu. Yıllık yüzde 8 artış yaşanan İstanbul’da amortisman süresi ise 18 yıl olarak açıklandı.

İstanbul’un şampiyonu Sultanbeyli oldu
İstanbul

İstanbul’da Ekim ayı süresince en çok artış gösteren üç ilçe Sultanbeyli, Avcılar ve Zeytinburnu oldu. Sultanbeyli yüzde 11,1 artışla satılık konutta ortalama metrekare fiyatını 3 bin 333 TL’ye taşıdı. Yüzde 3,9 artış kaydeden Avcılar’da satılık konutlarda ortalama metrekare fiyatı 2 bin 467 TL oldu. Yüzde 2,9 artış yaşayan Zeytinburnu’nda ise satılık konutlarda ortalama metrekare fiyatı 4 bin TL’ye ulaştı.

Ankara’da amortisman süresi 16 yıl

Hürriyet Emlak verilerine göre Ankara’da satılık konutların ortalama metrekare fiyatı bin 818 TL oldu. Yıllık yüzde 4 artış yaşanan Ankara’da amortisman süresi 16 yıl ile Türkiye ortalamasının üzerinde yer aldı.

Ankara

Ankara’da Ekim ayı süresince en çok artış gösteren üç ilçe Gölbaşı, Altındağ ve Etimesgut oldu. Gölbaşı yüzde 3,5 artışla satılık konutta ortalama metrekare fiyatında 2 bin 469 TL’ye ulaştı. Yüzde 2,6 artış kaydeden Altındağ’da satılık konutta ortalama metrekare fiyatı bin 565 TL oldu. Yüzde 2,3 artış yaşanan Etimesgut’ta ise satılık konutta ortalama metrekare fiyatı bin 923 TL’ye ulaştı.

İzmir’in şampiyonu Bornova

İzmir’de satılık konutların ortalama metrekare fiyatı son bir yılda yüzde 15 oranında artışla 2 bin 750 TL’ye ulaştı. İzmir’in Ekim ayı süresince en çok artış gösteren üç ilçesi Bornova, Bayraklı ve Urla oldu.

İzmir

Bornova yüzde 3,9 artış ile satılık konutta ortalama metrekare fiyatını 3 bin 394 TL’ye taşıdı. Yüzde 3,6 artış gösteren Bayraklı’da satılık konutların ortalama metrekare fiyatı 3 bin TL’ye ulaştı. Urla ise yüzde 3,5’lik artış ile satılık konutta ortalama metrekare fiyatını 4 bin TL’ye yükseltti.

Antalya’nın birincisi Döşemealtı oldu

Hürriyet Emlak verilerine göre Antalya’da satılık konutların ortalama metrekare fiyatı bin 939 TL oldu. Yıllık yüzde 1 artış yaşanan Antalya’da amortisman süresi 17 yıl olarak açıklandı. Antalya’nın Ekim ayı süresince en çok artış gösteren üç ilçesi Döşemealtı, Korkuteli ve Kemer oldu.

Antalya

Yüzde 4,4 artış gösteren Döşemealtı satılık konutta ortalama metrekare fiyatını 2 bin 87 TL’ye taşıdı. Yüzde 1,3 artış kaydeden Korkuteli’nde satılık konutta ortalama metrekare fiyatı bin 300 TL’ye ulaştı. Kemer ise yüzde 1,2 artış ile satılık konutta ortalama metrekare fiyatını 2 bin 392 TL’ye taşıdı.

Bursa’da yüzde 18 artış

Bursa yıllık yüzde 18 artış ile satılık konutta ortalama metrekare fiyatını bin 960 TL’ye taşıdı. Bursa’nın yükselişe geçen üç ilçesi Nilüfer, Kestel ve Mudanya oldu.

Bursa

Yüzde 4,3 artış gösteren Nilüfer’de satılık konutların ortalama metrekare fiyatı 2 bin 300 TL’ye ulaştı. Yüzde 4,3 artış kaydeden Kestel satılık konutta ortalama metrekare fiyatını bin 565 TL’ye taşıdı. Mudanya ise yüzde 1,3 artış ile satılık konutta ortalama metrekare fiyatında 2 bin 229 TL’ye ulaştı.

semseo :