Konuta yatırım kâr sağladı

149
Arma Menta
Arma Menta

Okkalar İnşaat’ın Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Okka, Arma Menta projesinin 2017 yılı değerlendirmesini yaptı. Konuta yapılan yatırımın yüksek kâr sağladığını belirten Okka, Arma Menta projesinin dolardan daha fazla kâr sağladığını söyledi.

Şimdiye kadar iki milyon metrekarenin üzerinde konut projesi inşa eden Okkalar İnşaat’ın Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Okka, Arma Menta projesinin 2017 yılı değerlendirmesini yaptı. 60 milyon TL’lik bir yatırımla hayata geçirilen projenin yatırımcısına dolardan daha fazla kâr sağladığını belirten Okka, konuta yatırım yapanların 2017 yılında yüksek kâr elde ettiğini söyledi. Projenin bulunduğu Kartal lokasyonunun konut amortisman süresinin en kısa olan bölgelerinden biri olmasının da yüksek kâr sağlamasında etkili olduğunun altını çizen Okka, Gayrimenkul yatırımlarının dolar, borsa, altın ve benzeri yatırım araçları karşılaştırıldığında kısa-orta ve uzun vade gibi bütün dönemlerde yatırımcısına yüksek kâr sağladığını söyledi.

Arma Menta projesini ve doları karşılaştıran Okka, “Satışına 2017 yılının Mart ayında başladığımız projemizde o günün şartlarında 2+1 daire satın alanlar 274 bin TL gibi bir miktar ödedi. Bugün aynı dairenin değeri 400 bin TL’ye tekabül ediyor. Burada yatırımcı 126 bin TL kar sağladı. O günün şartlarında ev almayıp 274 bin TL’ye dolar satın alanlar 15 bin TL gibi bir kâr sağlamış oldu. Tabi bizim yaptığımız bu çıkarım, basit bir matematiksel bir hesaplama ile yapıldı. Kredi faiz oranları ve dolar kurunu da hesaba katmak gerekir ancak tüm bu değişkenleri hesaba katsak dahi 2017 yılında Arma Menta projemizde ev satın alanlar daha kârlı çıkıyor. E5, TEM gibi ana yollara birkaç dakika mesafede inşa ettiğimiz proje, metroya da 900 metre mesafede, şehir merkezinde bulunan büyük hastanelere, AVM’lere, üniversitelere ve adliye sarayı gibi önemli kurumlara yakınlığı ile önemli avantajlar sunması yüksek kar sağlamasının en önemli nedenlerinin başında geliyor” dedi.

Projenin yüzde 60’ı şimdiden satıldı

Okkalar İnşaat’ın Arma Menta projesinin 6 ay gibi kısa bir sürede yüzde 60’ı satıldı. Projeyi 2019 yılının Haziran ayında tamamlamayı planladıklarını belirten Mahmut Okka, “İstanbul’un yeni çekim merkezi Kartal’da hayata geçirdiğimiz Arma Menta projemizde 2017 Mayıs ayında çalışmalara başladık. Arma Menta’yı bölgenin nabzını tutarak ve yatırımcıya yüksek kazanç vaadi ile hayata geçiriyoruz. Projenin şimdiden yüzde 60’ını sattık. Bu kadar kısa bir sürede büyük bir oranda satılması bizim için sürpriz bir sonuç değil. İnşaat sektöründeki deneyimimiz sayesinde yanılmadık” dedi.

“Yatırımcısına yüzde 50 kar vaat ediyor”

Projenin teslim tarihine kadar yatırımcısına yüzde 50 kâr sağlayacağını öngördüklerini belirten Mahmut Okka, “Yüksek kazanç vaat eden projemizde yatırımcılarımıza sunduğumuz en temel avantaj, banka kredisi kullandırmak. Bu durum yatırımcımız için de büyük bir güven oluşturuyor. Yatırımcı kullandığı banka kredisi ile hem dairesini hem de parasını garanti altına almış oluyor” dedi.

Geniş sosyal donatı alanları

Yüksek yaşam standartları gözetilerek inşa edilen Arma Menta’da; kış bahçesi, açık ve kapalı çocuk oyun alanları, açık havuz, hamam, sauna, buhar odası, fitness center, servis bekleme alanı, kapalı otopark, açık misafir otopark alanı da bulunuyor. Proje birleştirilebilir ve kompakt 82 metrekarelik daireler ile 136 metrekarelik büyük dairelerin yer aldığı 158 konut ve 9 ticari alandan oluşuyor.