Kış Bahçesi Nasıl Yapılır?

2330

Soğuk havalarda da bahçenin keyfini doyasıya çıkarabilmek için evinize bir kış bahçesi ekleyebilirsiniz.

Bir kış bahçesine sahip olmak evinizin değerini de artıracaktır. Bu nedenle kış bahçesini yaparken özenli bir şekilde çalışmalısınız.

Kış Bahçesi Nasıl Yapılır?

Evinizde kış bahçesi için tadilatlara başlamadan önce mutlaka bir mimar veya profesyonel bir danışmana başvurmalısınız. Bu sayede oldukça güzel ve kaliteli bir kış bahçesine sahip olabilirsiniz.

Kış Bahçesi Tasarımlarına Göz Atın

Kış bahçesi için işin uzmanıyla görüşmeden önce internet üzerinden kış bahçesi tasarımlarını inceleyebilirsiniz. Belli bir tasarıma karar verdikten sonra süreç çok daha hızlı ilerler.

Kullanacağınız Malzemeleri Seçin

Kış bahçesi yapımına başlamadan önce tasarım ve malzeme konusunda karara varmanız oldukça önemli.

Ruhsata İhtiyacınız Var Mı?

Kış bahçesi planlarına başlamadan önce böyle bir yapı inşa etmek için ruhsata ihtiyacınız olup olmadığını mutlaka kontrol edin.

Kış Bahçesi Maliyetli Bir İş Mi?

Kış bahçesinin büyüklüğüne ve kullanacağınız malzemelerin kalitesine göre fiyatta değişiklikler meydana gelir.

Yapı marketlerini gezerek malzeme fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Kendinize bir bütçe belirleyin ve malzeme kalitenizi bütçenize göre ayarlayın.

Kış Bahçesi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Kış bahçenizi inşa etmeye başlamadan önce ruhsata ihtiyacınız olup olmadığından emin olun. Bazı yapılarda böyle bir inşaya izin verilmiyor. Bu da kış bahçenizi inşa ettikten sonra sorun yaşamanıza neden olabilir.
  • Aydınlatmayı ihmal etmeyin. Kış bahçeleri genellikle cam duvarlardan oluştuğu için doğal ışık kaynağını fazlasıyla alıyor. Bu da insanların aydınlatma kısmını ihmal etmesine neden olabiliyor. Ne kadar doğal ışık alırsa alsın akşamları için aydınlatmalara ihtiyacınız olacak.
  • Kış bahçenizi bir şekilde ısıtmanız gerekiyor. Elektrikli ısıtıcılara başvurmak en kolayı olacak.

Emlak rehberlerini incelemek için tıklayın

PAYLAŞ