Kimsenin satın almadığı evler

2804

Miami’de izlenimi veren bu lüks ev aslında Brooklyn New York’ta ama 2013 yılından beri, tüm çabalara rağmen satılamıyor.

Brooklyn, New York

Fiyatı düşüyor

4 sene önce 30 milyon dolardan piyasaya sürülen evin fiyatı gitgide düşüyor.

12.5 milyona kadar düştü

Haberturk.com’da yer alan habere göre, geçen sene 17 milyon dolar istenen evin şu andaki fiyatı 12.5 milyon dolara dek inmiş durumda.

14 odası var

İç mekanı 2 bin 100 metrekare olan ev dört katlı ve toplam 14 odaya sahip.

Manzara her yerde

Milyonlarca dolarlık ev, yan duvarlarının zeminden tavana dek camla kaplı olması sayesinde evin her yerinden manzara görünebiliyor.

Şeffaf tavan

Aynı nedenle villa her yerden ışık alıyor ama ev sahibine yetmemiş olacak ki, daire şeklindeki meditasyon odasının tavanı da şeffaf bırakılmış.

Tepeden bakış
Dışarıda özel olarak yapılan alan misafirler için dinlence ve eğlence amaçlı kullanılabiliyor. Tepeden bakıldığında özel tasarlanmış kapalı alan böyle görünüyor.
Geniş odalar

Tüm odalar alabildiğine geniş, iki büyük köşe takımına rağmen salon oldukça ferah görünüyor.

Kadınlara özel tuvalet

Evin içerisinde 8 banyo ve kadınlara özel 2 de tuvalet bulunuyor.

Geniş bir bahçe

Dış tarafta ise 100 metrekarelik geniş bir havuz ve 2 bin 800 metrekarelik bahçe var.

4 yıldır alıcı bekliyor

New York’un gözde bölgesi Manhattan’da bulunan bu ev de 4 yıldır alıcı bekliyor.

44 milyon dolar

2014 başlarında 44 milyon dolara satışa çıkarılan mülk hâlen satılabilmiş değil.

19.75 milyon dolara düştü

Fiyatı önce 25 milyon dolara, son olarak da 19.75 milyon dolara inen evin özellikleri ve satılmama nedeni de bir o kadar ilginç.

Akıllı ev

600 metrekarelik dairenin içerisinde pek çok olanak var. Zira bu bir akıllı ev.

Otomasyon komuta merkezi

Ev otomasyon komuta merkezi, çamaşır odası ve fitness salonu bulunabiliyor ve hepsi akıllı ekipmanlarla kontrol edilebiliyor. Ev sahibi solaryum ve sauna sevenler için de bir yer ayırmış.

6 kilit mekanizmalı kapı

Yatak odası bir yatak odasından çok daha ötesi. İçeride bir panik ve güvenlik odası var. Kurşun geçirmez kevlar malzemeden yapılan odada 650 kilo ağırlığında 6 kilit mekanizmalı bir kapı var.

Panik ve güvenlik odası

Dairede bunun haricinde 3 yatak odası daha var ama onlarda panik ve güvenlik odası bulunmuyor.

280 metrekarelik dış alan

Fakat evin teras ya da bahçe olarak kullanılabilecek 280 metrekarelik dış alanı mevcut. Evin satılabilmesi için dekoru da değiştirilmiş. Örneğin bu alan önceden neon ışıklı, pembe bir akvaryum ve motosikletlerin sergilendiği bir kafes olarak hizmet ediyormuş.

Jakuzi ve minik havuz

Rahatlamak isteyenler için jakuzi ve minik bir havuz da düşünülmüş. Film, dizi ve televizyon izlemek için özel ve sakinleştirici tonlarda bir oda yapılmış.

Evden kurtulmak istiyor

Alan Wanzig ismindeki borsa simsarı bu evden bir an önce kurtulmak istiyor.

Ev hala satılmıyor

Zira kendisi Leonardo Di Caprio tarafından çok ses getiren Wolf of Wall Street filminde canlandırılmıştı ve filmdeki havuz sahnesi de bu evde çekilmişti. Wanzig evi neredeyse baştan aşağı değiştirmesine rağmen satamıyor.

Çakmaktaş Evi

San Francisco banliyösündeki Çakmaktaş Evi olarak ünlenen bu yapı da 2015 yılından beri satılamayanlar arasında. 1976 yılında inşaatı bitirilen bu ilginç yapının ilk rengi kirli beyazmış.

George Lucas’ın ilgisini çekmişti

Star Wars’un yaratıcısı George Lucas, OJ Simpson ve ismi açıklanmaya bir Silikon Vadisi girişimcisinin evle ilgilendiği söylense de henüz satılamadı.

4.2 milyon dolar

Biraz acayip bir mimariye sahip olan ev ilk olarak 4.2 milyon dolardan satışa çıkarılmış. Betondan yapılan evin garip şekli, betonarme demirine ve havacılık araştırmalarında kullanılan balonlara püskürtme beton tekniği kullanılarak oluşturulmuş.

Kiremit döşeme mozaikler

Evin içerisinde kimilerine pek de çekici gelmeyebilecek kiremit döşeme mozaikler ve sanat eserleri bulunuyor. Evin dışındaki mor ve turuncu tonlar içeride de hâkim.

Akarsudan dolayı zarar gördü

Standart bir yüksekliği olmayan tavan tüm dairenin kullanımını etkiliyor. Uzun boylulara ya da gösterişli dekor sevenlere pek uygun değil. Ev, 80’li yıllarda taşan bir akarsudan dolayı ciddi zarar almış ve tamire ihtiyaç duyduğu için mezata düşerek el değiştirmiş.

Deneysel mimari
Deneysel mimarisine rağmen evin içerisinde her türlü gereç ve imkân bulunuyor.
Merak edeni çok

Kimilerinin zevksizlikle suçladığı mimariyi dışarıdan görüp de merak eden de çok.

800 bin dolar

1996 yılında son kez el değiştiren mülkün son satış fiyatı 800 bin dolar olmuş.

250 metrekare

San Francisco bölgesinin simgelerinden biri olarak kabul edilen ev 250 metrekare ve 3 yatak odası bulunuyor.

PAYLAŞ