Kedi Evi Yapımı

2338

Kedi evi ya da kedi yuvası yapımı hem basit hem de oldukça işlevsel. İhtiyacınız olan malzemelerin bir listesini çıkararak birkaç saat içinde size ait bir kedi evine sahip olabilirsiniz. Yaptığınız bu kedi yuvasını kendi evinizde veya sokak hayvanları için kullanabilirsiniz.

Kedi Evi Malzemeleri

Kedi evi malzemeleri satın almak için yüksek meblağlar harcamanıza gerek yok. Yakınınızdaki marketten koli isteyebilir veya kırtasiyelerden kalın mukavvalar satın alabilirsiniz. Kedi evi yapımında en maliyetli malzeme zımba makinesi olacaktır. Kedi evi veya kedi yuvası malzemeleri:

  • Karton koli veya karton mukavva
  • Eski yastık veya minder
  • Zımba makinesi ve zımba teli
  • Nalyon poşet
  • Eski tişört veya kumaş

Kedi Evi Nasıl Yapılır?

Kedi evi yapımı için koli bulmanız işinizi çok daha kolaylaştıracaktır. Kolinin köşelerini zımbalayarak daha güçlü hale getirebilirsiniz. Kolinizi güçlendirdikten sonra kedilerin, kedi evine girebilmesi için maket bıçağı ile kolinin ortasına bir delik açabilirsiniz. Açtığınız deliğin etrafını eski bir tişört veya kumaş parçası ile kaplamanız gerekiyor. Nalyon poşet veya çöp torbası ile kedi evinin dışını tamamen kaplayarak kötü hava şartlarına dayanmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca kedi evinin şiddetli rüzgarda uçup gitmemesi için bir ağırlığa da ihtiyacı olacak. Kedi evinin zeminine ahşap bir parça yerleştirerek bu ağırlığı sağlayabilirsiniz. İçerisine de minder yerleştirdiğinizde kedileriniz için konforlu bir ev yaratmış olursunuz.

Evinizde hayvan dostlara yer açın

Kedi Evi Fiyatları

Basit bir kedi evi yapımı yerine daha büyük ve sağlam bir ev satın almak isteyebilirsiniz. Kedi evleri fiyatları büyüklükleri ve sağlamlıklarına göre değişiklik gösteriyor. Kedi evi fiyatı konusunda bu tür sitelere göz atarak ve pet shopları gezerek bir fiyat skalasına ulaşabilirsiniz. Dönem dönem gerçekleşen kampanyalar ile hem kendi kediniz hem de sokak kedileri için bir ev satın alabilirsiniz.

Hürriyet Emlak Kedi Evleri

Hürriyet Emlak ailesi olarak 2016 ve 2017 yılları içinde Türkiye’nin pek çok noktasına Hürriyet Emlak kedi yuvalarını yerleştirdik. 2016’da sadece İstanbul’da 1.100 yuva ile başlayan bu sosyal sorumluluk projesi, 2017’de 3 bin yuva ile Hürriyet Emlak’ın temsilciliklerinin yer aldığı İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere Tekirdağ, Kocaeli, Gebze, Sakarya, Yalova, Bursa, Eskişehir, Balıkesir, Ayvalık, Çanakkale, Zonguldak, Samsun, Kayseri, Konya, Aydın, Denizli, Bodrum, Antalya, Antep, Adana, Mersin il ve ilçelerinde de emlak ofisleri aracılığı ile sokaklara yayıldı.

Pratik bilgileri incelemek için tıklayın

PAYLAŞ