Kadir Has Üniversite’ne yakın yurt ve apartlar

447

Kadir Has Üniversitesi, vakıf aracılığı ile faaliyete geçmiş bir yüksek öğretim kurumudur. İlk defa 1997 yılında kurulmuştur. Birçok önemli fakülteye sahip olan üniversite, İstanbul’un Fatih semtinde yer alıyor. Kadir Has Üniversitesi’ne yakın apartlar sayesinde öğrenciler, okula çok uzak olmayan bir lokasyonda yaşayabiliyorlar. Ev seçenekleri oldukça fazla. Fiyatlar ve alan büyüklükleri ise değişiklik gösteriyor.

Apart kiralarken dikkat edilecek hususlar

Üniversite öğrencilerinin tercih ettiği apartlar, son derece büyük avantajlar sağlarlar. Bu noktada kiralamada şunları göz önüne almak gerekir;

  • Bölgede birçok farklı apart bulunduğu için bunların arasından en iyisini seçmek gerekir. Evin yer aldığı konum çok önemlidir. Mümkünse okula en yakın olan alandan bir ev kiralanmalıdır. Bu şekilde ulaşım masrafları gibi bir ücret yükünden kurtulmuş olacaksınız.
  • Evin bulunduğu mahallenin huzurlu olması da çok önemlidir. Özellikle suç oranının az olduğu ya da hiç olmadığı bir mahalleyi seçmek, güvenli bir yaşam için çok önemlidir.
  • Öğrencilerin ev kiralarken, eşyalı olan opsiyonlar arasından seçim yapması daha mantıklıdır. Böylelikle hem taşıma ücreti hem de eşyalara ödenecek olan meblağ bir sorun olmaktan çıkacaktır.
  • Evin yalıtım konusunda sorunsuz olması ve doğru yalıtım ile inşa edilmesi de şarttır.

Fatih barınma olanakları

Kadir Has Üniversitesi’ne yakın yurtlar, farklı fiyat seçenekleri üzerinden hizmet verir. Bölge, İstanbul’un en canlı ve en hareketli yeridir. Bu yüzden üniversiteye çok yakın olan lokasyon içinde birçok farklı yurt hizmet verir. Bu yurtların önemli bir bölümünün, okula çok uzak olmaması, öğrenciler için büyük bir avantajdır. Bu noktada fiyatların değişiklik gösterdiğini söylemek gerekiyor.

Kadir Has Üniversitesi’ne yakın öğrenciye kiralık evler alternatifine de göz atabilirsiniz. Bölgede okula yakın olarak tanımlayabileceğimiz ev seçenekleri içinde öğrenciye uygun olan 1+0 stüdyo daireler ilk sırada yer alır. Bu dairelerin minimum alanı ise 20 metrekare civarındadır. Eşyalı olarak kiralanan daireler, fiyat olarak ise son derece uygundur. Buna göre en ucuz stüdyo daire 650 TL’den tutulabilir. Semt içinde bayana ve baya gibi farklı konseptlerde kiralama işlemleri yapılmaktadır.

Okula yakın evin avantajları

Kadir Has Üniversitesi’ne yakın kiralık ev, şu avantajları ile öğrenim hayatına devam edecek olan kişilere olanaklar sağlar. Bunların başında zaman kaybının önüne geçilmesi gelir. Okula çok uzak olmayan mesafedeki ev ile ulaşıma para ödemek zorunda kalmazsınız. Yakın bir ev aynı zamanda yürüyerek spor yapma gibi bir avantaj sunar. Tüm bunları göz önünde bulundurarak ev kiralamadan önce yakın bir bölge üzerinden seçim yapılmalıdır. Böylelikle başta maddi olmak üzere değişik alanlarda avantajlardan faydalanabilirsiniz. Kadir Has Üniversitesi’nin bulunduğu lokasyondan böyle bir ev bulmak hiç de zor bir işlem değildir.

PAYLAŞ