Kadıköy emlak sektöründe lider konumunda

183

Emlak sektöründe her dönem farklı bir il ve ilçe ön plana çıkabilir. Bu tamamen müteahhitlerin orada yapmış olduğu yatırımlar ve kişilerin ilgisini çeken ortam ile ilgili bir durumdur. İstanbul söz konusu olduğunda burada pek çok satılık emlak seçeneği bulunuyor. Yazlıklar, arsalar, daireler, villalar, iş yerleri… Tüm bu seçenekler arasından hangisine ihtiyacınız olursa olsun yatırım değeri olan yerleri tercih etmek ileride büyük kazanç elde etmenize yardımcı oluyor. İstanbul’da satılık daire satın alınacaksa bunun için en uygun ilçe Kadıköy oluyor. Hem müteahhitlerin hem de satın alım yapacak olanların gözdesi olan bu ilçe aynı zamanda emlak sektöründe de lider konumuna gelmiş durumdadır. Kentsel dönüşüm sonrasında mükemmel bir görüntüye, olanaklara sahip olan Kadıköy’de bir insanın ihtiyacı olan tüm seçenekler yer alıyor.

Adım adım değerlenen Kadıköy

Anadolu Yakası içerisinde bulunan Kadıköy, Yakanın en çok tercih edilen bölgelerinin en başında yer alıyor. İnsanların buraya taşınma oranı yüzde 14,78’dir. Bu da İstanbul’un liderinin Kadıköy olması demektir. İş yeri satın almak için de en uygun yerlerden biri bu ilçe oluyor. Bir kere Kartal ve Pendik’e oldukça yakın olan bu bölge iş merkezlerine de yakınlığı ile dikkat çekiyor. Kadıköy çevresinde pek çok rezidans var ve bu rezidanslarda iş yeri kiralama ya da satın alma işlemleri kolay bir şekilde yapılıyor. Sadece iş yeri olarak değerlendirme yapmamak gerekiyor. Aynı zamanda konut projeleri de burada sıklıkla boy gösteriyor.

Avantajları ile Kadıköy

Anadolu yakasında bulunan Kadıköy burada yaşayan kişilere pek çok artı özellik sunuyor. İstanbul’da satılık daire fiyatları değerlendirildiğinde en ucuz ilçenin Kadıköy olduğunu söylemek ne yazık ki mümkün değil. Çünkü buraya çok fazla talep var ve talebin yüksek olduğu yerde fiyatlar da yüksek oluyor. Ancak yine de en güzel konut projelerinin burada yer aldığını söylemek gerekiyor. İş yeri bakımından da zengin olduğu bir gerçektir.

  • Gerek sosyal olanakları ile gerek ise görüntüsü bakımından diğer ilçelerin açık ara önünde olduğunu söylemek gerekiyor.
  • Denize sıfır yapısı sayesinde insanların dikkatini çekmeyi başarıyor.
  • Aynı zamanda hem konut hem de iş yeri bakımından birbirinden farklı seçenekleri bir arada bulunduruyor.
  • Herhangi bir yere kolay bir şekilde ulaşım sağlanması da mümkün oluyor.

Yatırım için Kadıköy

Hem yatırım için hem de sosyal bir hayat için Kadıköy önde gelen seçeneklerden biri olmalıdır. Zira İstanbul satılık konut söz konusu olduğunda Kadıköy çevresinde yer alan evlerin her yıl yüzde 5 oranında değer kazandığı bir gerçektir. Aynı zamanda iş merkezlerinin çok sayıda bulunuyor olması insanların iş imkanlarını değerlendirmesine de yardımcı oluyor. Kadıköy’de yer alan rezidanslar genel olarak 1+1 dairelerden oluşuyor ve bu daireler yatırım için uygun bir seçenek sunuyor.

PAYLAŞ