İstanbul’un en ucuz kiraları

142
İstanbul'un en ucuz kiraları

Hürriyet Emlak Endeksi’ne göre kiralık konutta İstanbul’un en ucuz ilçeleri belli oldu. Avrupa yakasından seçilen 3 ilçe ile Anadolu yakasından seçilen en ucuz 3 ilçenin kira fiyatları bin 500 TL’den ucuz. İşte o yerler…

Avcılar
Tamamlanması planlanan projeleri arasında sosyal hizmetler binası ve kapalı semt pazarı olan Avcılar’da kira fiyatları bin 500 TL’nin altında seyrediyor.
Avcılar’da kiralık konutlarda ortalama metrekare fiyatı 11 TL olarak açıklandı. Yüzde 10 yıllık artışa sahip Avcılar, kira fiyatlarında İstanbul ortalamasının bir hayli altında yer alıyor. Avcılar’daki kiralık ev ilanlarına bakmak için tıklayın.

Esenyurt
Tamamlanması planlanan projeleri arasında kültür merkezi, nikah salonu ve kız yurdu gibi çalışmalar olan Esenyurt da bin 500 TL’nin altında seyreden ilçelerden bir tanesi.
Hürriyet Emlak Endeksi’ne göre Esenyurt’ta kiralık konutta ortalama metrekare fiyatı 11 TL olarak açıklandı. Esenyurt’un en ucuz mahallesi ise ortalama metrekare fiyatı 8 TL olan Mehterçeşme bölgesi. Esenyurt’taki kiralık ev ilanlarına bakmak için tıklayın.

Başakşehir
Avrupa yakasının son ilçesi olan Başakşehir’de kiralık konutta ortalama metrekare fiyatı 12 TL olarak açıklandı. Başakşehir’in en ucuz mahalleleri arasında ortalama metrekare fiyatı 9 TL olan Kayabaşı ve ortalama metrekare fiyatı 10 TL olan Bahçeşehir 2. Kısım yer alıyor. Başakşehir’de kiralık ev ilanlarına bakmak için tıklayın.

Çekmeköy
Ücretsiz bölgesel internet ve kültür merkezi projesiyle öne çıkan Çekmeköy’de de bin 500 TL’nin altında kiralık konut bulmak mümkün.
Kiralık konutta ortalama metrekare fiyatı 12 TL olan Çekmeköy’de yıllık artış ise yüzde 2 oranında. Anadolu yakasında yaşamak isteyenler için güzel bir alternatif olan Çekmeköy’deki kiralık ev ilanlarına bakmak için tıklayın.

Pendik
Kadıköy-Kartal metro hattının Pendik’e kadar uzamasıyla değer artışı yaşayan Pendik de kiralık konut ortalamasında bin 500 TL’nin altında yer alıyor.
Kiralık konutta ortalama metrekare fiyatı 12 TL olan Pendik’in en pahalı mahallesi ortalama metrekare fiyatı 14 TL olan Yenişehir mahallesi oldu. Pendik’te kiralık ev ilanlarına bakmak için tıklayın.

Tuzla
Türkiye’nin ilk Holografik Hayvanat Bahçesi’nin açılışının yapıldığı Tuzla’da kiralık konutta ortalama metrekare fiyatı 13 TL olarak açıklandı.
Anadolu yakasının en ucuz son ilçesi olan Tuzla’da yıllık artış ise yüzde 7 civarında seyrediyor. Tuzla’daki kiralık ev ilanlarına bakmak için tıklayın.

*Verilen linklerde fiyat aralığı bin 500 TL ile sınırlandırılmıştır.

PAYLAŞ