İstanbullu Gelin Nerede Çekiliyor? Boran Konağı Nerede?

6620

Cuma akşamının en çok izlenen dizilerinden biri olan İstanbullu Gelin, oyuncu kadrosu ve konusu kadar nerede çekildiği ile de gündemden düşmüyor. İstanbullu Gelin konağı veya dizideki adıyla Boran Konağı’nın nerede olduğu, kaç odasının bulunduğu izleyicilerin en çok merak ettiği sorulardan bir tanesi.

Boran Konağı Nerede?

Boran Konağı
Boran Konağı

Star TV’nin en sevilen dizisi İstanbullu Gelin, Boran Konağı ile izleyicileri etkisi altına alıyor. Peki, bu ihtişamlı Boran Konağı nerede yer alıyor? Boran Konağı dizide aktarıldığı gibi Bursa’da bulunmuyor. İstanbul’da yalnızca dizi için inşa edilen konak, Beykoz Kundura Fabrikası’nda 5 ayda tamamlandı. Bursa’nın geleneksel evlerinin tüm özelliğini taşıyan Boran Konağı; geniş bahçesi, evin içindeki hamamı ve tarihi dokunun hissedildiği merdivenleri ile dikkat çekiyor. Boran Konağı içerisinde toplamda 9 adet yatak odası bulunsa da biz yalnızca 7 odasını görüyoruz. Boran Konağı’nda en çok ana karakterlerin yatak odaları, konağın geniş salonu, yemek odası ve mutfağını görüyoruz.

İstanbullu Gelin Nerede Çekiliyor?

İstanbul’daki daire ilanlarını incelemek için tıklayın

Peki, İstanbullu Gelin’in diğer sahneleri nerede çekiliyor? Bursa’nın köklü ailelerinden biri olan Boran Ailesi’nin konağı İstanbul’da yer alsa da dizide çeyiz alışverişi için gidilen çarşılar Bursa’da bulunuyor. Dizinin ikinci sezonuyla birlikte kısa süreliğine İstanbul’a taşınan ailenin hayatı Nişantaşı ve Etiler civarında çekildi.

İstanbullu Gelin Konusu

İstanbul’da müzisyen olarak yaşayan Süreyya’nın (Aslı Enver) bir gün Faruk Boran (Özcan Deniz) ile karşılaşıp aşık olması ve Bursa’ya yerleşmesini konu alan dizi, geleneklerine bağlı bir ailenin İstanbullu bir gelin ile yaşadıklarını anlatıyor. Bursa’nın en köklü ailesi olan Boran Ailesi‘nin en büyük oğlu Faruk’un annesi Esma Sultan’ın onaylamadığı bir evlilik yapması, kardeşlerinin yaşadıkları ve daha sonra ortaya çıkan diğer olaylar izleyicileri ekrana kilitlemeyi başarıyor.

İstanbullu Gelin Oyuncu Kadrosu

O3 Medya yapım ve Onur Güvenatam’ın yapımcılığını üstlendiği İstanbullu Gelin dizisinin yönetmen koltuğunda Zeynep Günay Tan oturuyor. Dizinin senaryosu ise Deniz Akçay Katıksız ile Armağan Gülşahin’e emanet. Çok sevilen dizinin oyuncu kadrosunda; Özcan Deniz (Faruk), Aslı Enver (Süreyya), İpek Bilgin (Esma), Salih Bademci (Fikret), Fırat Tanış (Adem), Tamer Levent (Garip), Tilbe Saran (İdil), Dilara Aksüyek (İpek), Güven Murat Akpınar (Osman), Neslihan Yeldan (Senem), Nihal Yalçın (Güneş), Fatih Koyunoğlu (Akif), Neslihan Arslan (Dilara), Hakan Altıner (Şahap) ve Nergis Çorakçı (Kıymet) gibi ünlü isimler bulunuyor.

Emlak magazin haberlerini incelemek için tıklayın

PAYLAŞ