İstanbul yatırıma değer satılıklar

6381

İstanbul satılık konut ve yatırım projeleri arasında 2018 yılının en çok talep gören bölgeleri bulunuyor. Hem kullanım için hem de yatırım için yeni daire, arsa ve ticari yapı arayan kişiler için, emlak sektörünün rahatlaması ve gayrimenkul sektöründe yapılan indirimler nedeniyle, yatırımlarda yüksek oranlar sağlanıyor.

Peki, İstanbul’da hangi bölgeler yatırıma değerdir? Satılıklardan hangisine yatırım yapmak mantıklı ve kârlıdır? İşte size özel tüyolar!

Arsa mı, daire mi? Hangisi daha cazip?

İstanbul’da satılık daire almak, inşaatı devam eden projelere dahil olmak, ne kadar avantajlıdır? Yatırıma topraktan başlamak mı, hazır konutu görüp değer vermek mi?

Yatırımcıların son yıllarda değerlendirmelerini, topraktan yani proje yapılmaya başlamadan yatırım yaptıkları görülmektedir. Bunun nedeni, ekonomik açıdan yüksek kar getirisi olmasıdır. Birbirinden cazip arsalar, hatırı sayılır lüks konut projeleri, popüler bölgeler ve lokasyon açısından ultra cazip emlak arazileri…

İstanbul’da satılık arsa fiyatları, ülkenin tüm şehirlerinden daha pahalı ve neredeyse Avrupa’nın en değerli topraklarıdır. İstanbul’da ev almak, konut yatırımı yapmak, arsa- arazi alabilmek şayet mümkünse, tüm nesli idame ettirebilecek niteliktedir. Fakat bazı bölgeler özellikle yatırımda yüzde 300’den fazla getiriye sahiptir.

İstanbul’da yatırımlık bölgeler

İstanbul’un şehir dışı bölgelerinde veya dış kısımlarında bile arsa sahibi olmak, büyük fiyaka kaynağıdır. Kentsel dönüşüm projeleri, otoyol- köprü çalışmaları, yenileme projeleri, havalimanları ve dönüşen mimarisi ile bir avuç toprağı bile değerlidir. İstanbul’da satılık daire fiyatları, yurdun yükselen değerlerini yansıtsa da özellikle Çekmeköy ve Sancaktepe, Anadolu yakasının en çok yatırım alan bölgelerindendir.

Yatırımcılar hem Avrupa yakasında hem de Anadolu yakasında gelişime dönük pozitif bölgelerde, konut ve arsa yatırımları yapıyor. İstanbul’un 3. havalimanı projesi civarındaki bölgeler ile bağlantı yollarını ve yeni otoyollarının yapıldığı bölgelerin tümüne birden katkı sağladı.

Silivri ve Arnavutköy, yatırımda yüksek getirisi olan bölgeler arasında yer alıyor. Çatalca bölgesinde yatırıma açık arsa ve araziler, sadece İstanbul bölgesinden değil ülkenin her bölgesinden yatırımcıların ilgisini çekiyor. Kızılcaali, Çanakca, Kestanelik ve Subaşı bölgeleri uygun arsa seçenekleri sunuyor.

İstanbul’da satılık iş yeri ve imara açık arsalarda, konut, iş yeri ve ticari yapılar için uygun alanlar hala var. Gökçeali, Çalık, Kadıköy ve Elbasan bölgelerinde arazi yatırımları en popüler seçenekler arasında bulunuyor.

Ayrıca Gebze ve Tekirdağ, İstanbul’a olan yakım konumları sayesinde arsa ve arazi açısından uygun fiyatlar ve yatırıma değer alanlar sunan bölgeler arasındadır. Ticaret ve sanayinin bölgede gelişmiş olması, konut, iş yeri ve arsa açısından cazip seçenekler sunuyor. İstanbul’a oranla Sakarya ve Trakya bölgelerindeki fiyatlar, nispeten daha ekonomiktir. Fakat şu sıra en değerli bölgeler arasında 3. Havalimanı’nın kapsadığı ve geçtiği bölgeler yer alıyor.

PAYLAŞ