Hürriyet Emlak 3 bin yuva dağıttı

910
Hürriyet Emlak Yuvası
Hürriyet Emlak Yuvası

Hürriyet Emlak, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da sokak hayvanları için farkındalık yaratmak adına birçok noktaya “Hürriyet Emlak Yuvası” yerleştirdi. Bu yıl sayıca daha fazla yuva ile sahipsiz kedilerin korunmasını sağlayan Hürriyet Emlak, dağıtımı da bizzat kendi yaptı.

Geçtiğimiz yıl çok sert geçen kış aylarında on binlerce kedi, ihtiyaç duydukları su geçirmez yuvalarına ve mamalarına kavuşmuştu. Hürriyet Emlak, vatandaşın da mama konusunda destek olduğu proje ile zaman zaman -5 dereceye düşen havalarda sokakta yaşayan kedilerin yanında olmuştu. Hürriyet Emlak’ın bu yıl da organize ettiği proje, sahipsiz pek çok sokak hayvanının korunmasını sağlıyor.

Hürriyet Emlak, önce farklı semtlerde yaşayan çalışanlarına evlerinin çevresine yerleştirmeleri için yuva dağıttı. Emlak ofislerinin de dağıtımı ile daha fazla kedinin korunması amaçlandı. Sonraki aşamada kış şartlarının zor olduğu illerden daha sıcak illere göre bölge gönderimlerini sağladı. Hürriyet’in ve sosyal medya kullanıcılarının da desteği ile birlikte toplam 3 bin yuvanın dağıtımı tamamlandı.

2016’da sadece İstanbul’da 1.100 yuva ile başlayan bu sosyal sorumluluk projesi, 2017’de 3 bin yuva ile Hürriyet Emlak’ın temsilciliklerinin yer aldığı İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere Tekirdağ, Kocaeli, Gebze, Sakarya, Yalova, Bursa, Eskişehir, Balıkesir, Ayvalık, Çanakkale, Zonguldak, Samsun, Kayseri, Konya, Aydın, Denizli, Bodrum, Antalya, Antep, Adana, Mersin il ve ilçelerinde de emlak ofisleri aracılığı ile sokaklara yayıldı.

Hürriyet Emlak, geçen seneki proje ile Açıkhava Reklamcıları Vakfı (ARVAK)’ın düzenlediği A Awards – Açıkhava Reklamları Yarışması’nda iki kategoride birincilik aldı. “Hürriyet Emlak Yuvaları” adlı proje, toplum yararına yapılmış farkındalık yaratan çalışmalara verilen “En İyi Sosyal Sorumluluk Reklam Ödülü”nün ve kent yaşamına katkıda bulunan ve toplumsal yarar sağlayan açıkhava reklamlarına verilen “Kentsel Tasarım Özel Ödülü”nün sahibi oldu. Ayrıca, Kristal Elma 2017’de Medya Kullanımı Ambient Mecra Kullanımı Kategorisinde “Bronz Elma” ödülüne, Medya Ürün ve Hizmet Diğer kategorisinde ise “Kristal Elma” ödülüne layık görüldü.

PAYLAŞ