X
    Kategoriler: Emlak HaberleriEmlak RehberiEmlak SektörüFoto GaleriKiralama Rehberi

Günlük kiralık ev tutarken bunlara dikkat!

Otelden daha ekonomik bir tatil alternatifi sunan günlük kiralık evler, yazlık bölgelerde oldukça ilgi görüyor. Tatilde sezonluk ya da günlük kiralık ev tutmanın en iyi yönü kişi sayısına göre ödeme yapmak zorunda olmamanız. Ev için belli bir ücret ödüyorsunuz ve evin kapasitesine göre istediğiniz kadar kişi konaklayabiliyor.

Bütçeyi sarsmayan bir tatil için

Kendinizi evinizde hissedebileceğiniz, rahat ve bütçenizi sarsmayacak bir kış tatili geçirmek için günlük kiralık evleri tercih edebilirsiniz. Ancak öncelikle dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var…

Kiralama işlemini emlak ofisi ile yapın

Kiralamanızı mümkünse emlak ofisi aracılığıyla yapın. Sorun yaşadığınızda bu sorunu sizin yerinize emlak ofisiniz çözsün.

Fiyat araştırmasını iyi yapın

Aynı bölgede bulunan diğer günlük kiralık evlerin fiyatlarını araştırıp kıyaslama yapın. Kiralamadan önce evde kaç oda ve yatak olduğunu detaylı olarak öğrenmekte fayda var.

Sözleşme yapmayı ihmal etmeyin

Evi kiralarken size kiralayan kişilerin bu işi yasal bir şekilde yürüttüklerinden emin olun.
Evi kiralarken birisi sizde, diğeri karşı tarafta kalacak “Kısa dönem kiralama sözleşmesi” imzalayın. Sözleşmenin şartlarını dikkatli okuyun.

Evi görmeden ödemeyi yapmayın

Fiyat konusunu netleştirin. Depozito öderseniz bu tutarın mutlaka sözleşmeye yazılmasını isteyin. Evi görmeden ödemenin tümünü yapmayın. Ve ödemeyi banka aracılığıyla yapın.
Kesinlikle senet imzalamayın.

Eşyalı bir ev tutun

Evin içinde ihtiyacınız olan tüm eşyaların olduğuna emin olun. Çamaşır, bulaşık makinesi, ütü, mutfak araç gereçleri hayatınızı kolaylaştıracak. Hasarlı eşya varsa tespit edip ev sahibine ya da emlakçınıza bildirin.

Ev ilan ile örtüşüyor mu?

İlanda yansıtılan özellikleri gerçekten taşıyıp taşımadığını detaylı sorgulayın. İlanda sunulduğu yazılan hizmetleri teyit edin.

Bölgeyi iyi araştırın

Bölge seçimi yaparken muhiti detaylı bir şekilde araştırın. Kiralayacağınız evin çevresinde market, sağlık merkezi, kafe, restoran gibi ihtiyacınızın olabileceği yerlerin olmasına özen gösterin. Gezilecek yerlere olan mesafesini soruşturun. Tatilinizde güzel yerleri gezmek için uzak mesafeler kat etmenize gerek kalmasın. Tüm bunlar için Hürriyet Emlak‘ın “Muhitini Tanı” özelliğini kullanabilirsiniz.

Temiz bir ev tutun

Evin temizlendiğinden emin olun, gittiğinizde sürprizle karşılaşmayın. Kısa bir tatil için kiraladığınız evde saatlerinizi temizlik yaparak harcamak istemezsiniz.

Günlük kiralık ev ilanları için tıklayın
Emlak haberlerini incelemek için tıklayın

semseo :